Позавчора до хірургічного відділення Полтавської міської дитячої клінічної лікарні привезли дворічну Юлю. Закриту черепно–мозкову травму та численні забиття вона одержала після падіння з відчиненого вікна приватного будинку дідуся й бабусі. Як з’ясувалося, у гості до батьків чоловіка 24–річна мама дівчинки прийшла з двома доньками — Юлею та чотирирічною Анею. І не вгледіла, коли молодша донечка вилізла на підвіконня, обперлася на антимоскітну сітку, яка не витримала її ваги, й … полетіла донизу, на подвір’я. На щастя, найгіршого не трапилося, тож після допомоги медиків стан дівчинки залишався стабільним.
А днем раніше до дитячої лікарні привезли її ровесницю з села Калашники Полтавського району. Мати Сніжани зранку взялася прати, залишивши маленьку доньку в кімнаті з відчиненим вікном. Коли ж помітила відсутність дитини й зірвану антимоскітну сітку на вікні, мерщій вискочила надвір… Після падіння дитина не знепритомніла, однак діагноз лікарів, коли дівчинку привезли в реанімаційне відділення, виявився серйозним — струс мозку і закрита черепно–мозкова травма. Лише вчасна і кваліфікована допомога лікарів дозволила говорити про задовільний стан маленької пацієнтки.
Та все ж «найгучніше» падіння малолітньої дитини з вікна на Полтавщині сталося рівно місяць тому. Тоді за вже знайомим «сценарієм» чотирирічний хлопчик випав із вікна розташованої на другому поверсі палати педіатричного відділення (!) обласної дитячої клінічної лікарні. Пізніше з’ясувалося, що привезли його сюди з банальним бронхітом. «Подихати свіжим повітрям» на підвіконня палати за відсутності в ній медиків поставила сина мати, яка, до речі, працює вихователем у дитячому садку. І також не вгледіла, коли хлопчик обперся на антимоскітну сітку.
Після того в реанімаційному відділенні міської дитячої лікарні рятувати життя хлопчика довелося одразу двом нейрохірургам. Тож медики нагадують батькам, що при постійному літньому «провітрюванні» кімнат треба уважно стежити за малими дітьми. Антимоскітні сітки так званих «євровікон» створюють ілюзію захищеності, а насправді лише провокують дитячі «польоти» з найтяжчими наслідками.