Надвечір минулої п’ятниці валка бульдозерів та потужних сміттєвивізних машин, яку супроводжували озброєні автоматами рейдери — у формі бійців спецпідрозділу «Титан», — спробувала силою захопити територію полігону твердих побутових відходів «Дальницькі кар’єри». З 2001 року, згідно з рішенням Одеського міськвиконкому, перебуває на балансі та в повному господарському віданні комунального підприємства «Одескомунтранс». Під погрозами «переламати кістки» всім, хто чинитиме опір, група в масках вигнала з контрольно–пропускного пункту полігону начальника охорони «Одескомунтрансу» Олександра Колесникова, його підлеглих, а згодом почала силою витискати й робітників, і техніку комунального підприємства.
Кореспонденти муніципальної телерадіокомпанії «Круг», що невдовзі прибули на міське сміттєзвалище, та інші журналісти попросили озброєних людей із символікою «Титана» пояснити причини свого прибуття на об’єкт. Але всі вони, від лейтенантів до підполковника, від спілкування з журналістами у грубій формі відмовилися.
Віце–мер Микола Сердюк, який також приїхав на полігон, заявив журналістам, що, «згідно з законодавством, міський підрозділ «Титана» не має права діяти за територією міста, не кажучи вже про носіння зброї». Екс–«губернатор» Одещини також уточнив, що полігон захоплювало керівництво та охоронці фірми «Союз», яка перебуває у власності лідера партії «Родіна» Ігоря Маркова і з якою у грудні 2009 року Одеський міськвиконком розірвав договір про оренду території полігону.
Побачивши зухвалу атаку рейдерів, другий віце–мер Одеси Вахтанг Убірія зажадав припинити свавілля. Коли ж один із нападників, усупереч вимогам представника влади, посунув просто на нього, віце–мер вихопив пістолет і зробив попереджувальний постріл у повітря, щоб «напоумити таким чином знахабнілих рейдерів і привернути увагу міліції». Водночас у неприпустимо грубій формі запропонував «прибрати камеру» одному з телеоператорів підконтрольного Маркову каналу АТВ, що ледь не впритул вів зйомку небезпечного інциденту. «Прагнучи його (об’єкт) захопити, група нападаючих осіб неодноразово погрожувала застосуванням автоматичної зброї і працівникам комунального підприємства, і охороні об’єкту, і мені особисто», — пояснив він згодом журналістам.
Лише через кілька годин меру Одеси Едуарду Гурвіцу вдалось відновити статус–кво полігону, видворивши рейдерську групу. Однак, як він заявив у інтерв’ю «УМ», «дії керівників компанії «Союз» і озброєних співробітників підрозділу «Титан» створили загрозу не тільки для нормальної життєдіяльності міста, а й для життя і здоров’я працівників комунальних служб». Адже, за його словами, попри всі розмови, постанова Господарського суду, яку здалеку пред’явили представники «Титану» працівникам КП «Одескомунтранс», не містила і не могла містити нічого, що бодай якоюсь мірою виправдовувало б подібні дії. «З юридичної точки зору, це був блеф, а з практичної — збройний напад», — наголосив Гурвіц. Міський голова також висловив сподівання, що діянням учасників рейдерської атаки буде дано належну оцінку правоохоронними органами.
Та насправді, як з’ясувалося наступного дня, працівникам міліцейської слідчо–оперативної групи було дано команду притьмом шукати гільзу від патрона пістолета віце–мера Убірії, а не вивчати причини появи міського підрозділу «Титан» за межами Одеси, і без державного судвиконавця не з’ясовувати, хто дав йому таку незаконну команду. І слідчий негайно відрапортував: гільзу від патрона калібру 9 мм знайдено і порушено кримінальну справу за ч. 4 ст. 296 (хуліганство) КК України.