НП сталася близько 7–ї ранку. І хоча місцевим мешканцям до вибухів у шахтах та відкритих кар’єрах, де видобувають залізну руду, не звикати, цього разу струсонуло так, що дехто повибігав на вулицю. Як зізнаються люди, вони подумали, що стався землетрус. Проте згодом пристрасті дещо вгамувалися. Стало відомо, що на шахті імені Орджонікідзе Відкритого акціонерного товариства «Центральний гірничо–збагачувальний комбінат» виконували планові підривні роботи на глибині 447 метрів. Це підтвердили і в Головному управлінні Міністерства з питань надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області.
Унаслідок вибуху провалився ґрунт і на поверхні — на площі близько 16 гектарів. При цьому глибина обвалу подекуди сягає 80 метрів. За щасливим збігом обставин, житлових будинків на місці обвалу немає. Та й стався він там, де виробки були відпрацьовані ще у 80–х роках минулого століття. Проте без серйозних втрат не обійшлося — провалилися під землю чотири автомобілі, з’явилися тріщини на площі чотирьох кілометрів автомобільних шляхів і зник монумент на братській могилі часів Другої світової війни.
Найстрашніше, що в одному з легковиків загинув водій, працівник Держгірпромнагляду. Це сприймається як зла іронія долі, адже у складі експертної комісії, яка нині працює на місці аварії, є й начальник Криворізького гірничопромислового територіального управління Держпромнагляду Олег Чередниченко. А очолив комісію заступник директора Національного науково–дослідного інституту промислової безпеки та охорони праці, професор, доктор технічних наук Микола Кривцов.
Тільки після висновків експертів можна буде зробити висновки про те, в чому підривники зі стажем зробили фатальну помилку. Нині територія між селищами, які в народі називають «імені Горького» та «рудник Леніна», перекрита міліцейськими кордонами. Місцеві мешканці свої оселі не залишають, хоча дехто на всяк випадок почав вивозити найцінніше зі своїх пожитків.