Найспокійнішим місцем у світі є Нова Зеландія. Згідно з оприлюдненим у Лондоні Глобальним індексом миролюбності (Global Peace Index), який щороку укладають фахівці дослідницького підрозділу британського журналу «Економіст», зелена країна з чотиримільйонним населенням змістила з першого місця Ісландію, де через економічну кризу відбулися акції протесту. Третю сходинку в рейтингу миролюбних країн посіла Японія. Також до першої десятки увійшли Австрія, Норвегія, Ірландія, Данія, Люксембург, Фінляндія та Швеція.
Найгіршою ситуація цілком очікувано виявилася в Іраку, який посів останню сходинку зі 149. Перед ним розмістилися Сомалі, Афганістан, Судан, Пакистан, Ізраїль та Росія, яка цього року скотилася зі 136–го місця на 143–тє, пропустивши вперед Грузію — її експерти розмістили так низько передусім через загрозу з російського боку.
Україна особливими здобутками похвалитися теж не може. За результатами підрахунків, під час яких експерти врахували 23 показники — політичну стабільність, загрозу тероризму, статистику вбивств, повагу до громадянських свобод, імпорт зброї, соціальні протести тощо — наша держава опинилася на 97–му місці, між Папуа Новою Гвінеєю та Ямайкою. Минулого року нас поставили на 82–гу позицію.
Вище за Україну з країн колишнього СРСР розмістилися лише Литва (42–ге місце), Естонія (46–те), Латвія (54–те), Молдова (66–те місце) та Казахстан (95–те).
Попри економічну кризу й пов’язані з нею соціальні заворушення, більшість західноєвропейських країн передбачувано розташувалися у першій, «передовій», половині списку. Скажімо, Німеччина на 16–му місці, Іспанія — на 25–му, Велика Британія — на 31–му, Франція — 32–га, а Італії відвели 40–ву сходинку.
Як зазначають автори дослідження, загалом результати Глобального індексу миролюбності свідчать, що за останній рік світ став «дещо менш миролюбним» — зросла кількість масових заворушень та хвилювань, підвищилися показники злочинності. Водночас у передмові до рейтингу його укладачі наголошують, що індекс миролюбності «має довідковий характер і не покликаний виносити судження на адресу тієї чи іншої країни».