НАТО залишає нам відчинені двері
НАТО «на сто відсотків» поважає вибір України, яка висловила намір відмовитися від членства в Північноатлантичному Альянсі як одного з пріоритетів зовнішньої політики. Про це на своїй традиційній щомісячній прес–конференції у Брюсселі заявив генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен. Як повідомляє УНІАН, Генсек Альянсу нагадав, що співробітництво між НАТО й Україною у будь–якому випадку триватиме у рамках Комісії Україна—НАТО. Расмунссен назвав позитивним той факт, що цього тижня у Брюсселі відбудеться засідання Комітету Україна—НАТО на рівні міністрів оборони, зауваживши, що це «свідчить про бажання української влади продовжувати співпрацю». «Це Україні вирішувати, якими будуть наші відносини. Ми своє рішення схвалили у 2008 році на саміті в Бухаресті, наші двері залишаються відчиненими», — наголосив Генсек Альянсу.
До листопада візи в Албанію не потрібні
Із 30 травня по 31 жовтня цього року Албанія запровадила для України безвізовий режим. Як повідомив на брифінгу речник МЗС Олександр Дікусаров, це стосується короткотермінових (терміном до 90 днів) поїздок українських громадян до Республіки Албанія. Таким чином, Албанія стала другою після Хорватії країною на Балканському півострові, яка тимчасово призупинила візовий режим для українців на період літнього туристичного сезону.
Кредитку загиблого поляка викрали солдати?
Четверо російських солдатів строкової служби, яких підозрюють у крадіжці банківських карт із місця авіакатастрофи Ту–154 з польською делегацією під Смоленськом, дали свідчення. Як повідомляє Слідчий комітет при прокуратурі РФ, найближчим часом їм буде висунуто звинувачення. Таким чином, СКП офіційно підтвердив факт мародерства на місці катастрофи Ту–154, про який раніше розповіла польська влада. Щоправда, у попередніх повідомленнях, які обурено спростувало МВС Росії, йшлося про співробітників ОМОНу, а не солдатів. Про те, що кредитні картки загиблого секретаря польської Ради з охорони пам’яті боротьби і мучеництва Анджея Пшевозніка поцупили військовослужбовці, стало відомо завдяки керівництву частини номер 06755: там нібито знайшли у солдатів іноземні кредитки і звернулися до ФСБ. У прокуратурі РФ відзначають, що троє з чотирьох підозрюваних були раніше судимі. Щодо них порушено кримінальну справу за статтею «крадіжка, здійснена групою осіб за попередньою змовою».
Сталін у США
Пам’ятники радянському диктатору Йосипу Сталіну встановлюють не лише в Росії та Україні, а й у США. Напередодні 66–ї річниці висадки союзницьких військ у Нормандії в меморіальному парку американського міста Бедфорд (штат Вірджинія) урочисто відкрили погруддя Сталіна. Ця подія викликала в місті гострі дискусії: багато ветеранів відмовилися від участі в урочистостях, вважаючи, що відтепер Сталіну будуть надавати почесті так само, як лідерам інших країн антигітлерівської коаліції — американському президенту Франкліну Рузвельту і британському прем’єру Уїнстону Черчіллю, чиї погруддя вже давно встановлені в тому самому меморіальному парку. Щоправда, на відміну від них, на табличці під бюстом Сталіна перелічено всі злочини диктатора.