Коли 45 учнів гімназії з невеличкого міста під Варшавою збиралися помилуватися українськими краєвидами, ніхто не підозрював, як саме закінчиться їхній вояж. Підлітки (переважно 14–16–річні) разом із п’ятьма дорослими, що їх супроводжували, відвідували музеї, були на екскурсіях, розважалися. А потім у 17 дітей почалася блювота, пронос, піднялася температура. Сьомого червня їх госпіталізували до Івано–Франківської інфекційної обласної лікарні з попереднім діагнозом — харчова токсикоінфекція. Інтернетом прокотилася чутка, що діти отруїлися в одному з фаст–фудів у Кам’янець–Подільському. Утім наступного дня з’ясувалося, що це не так.
Як розповіла «УМ» заступник головного лікаря Івано–Франківської обласної санепідемстанції Марія Бойко, дітям ще при в’їзді в Україну було не зовсім добре, але ніхто не звертав на це особливої уваги і не просив у лікарів допомоги. Коли вони виїжджали з Польщі, у декого вдома були хворі на вірусну інфекцію, і дехто з дітей погано почувався за день–два до виїзду. Але потім їм стало краще, і здалося, що все минулося».
За словами Марії Бойко, госпіталізували польських гостей не через важкість перебігу захворювання, а через те, що туристи мають страховку і, відповідно, право на отримання медичної допомоги навіть при незначних симптомах. Українські спеціалісти задокументували медогляд, встановили попередній діагноз — можливо, гастроентероколіт, можливо, ротавірусна інфекція. У довідках не буде точного діагнозу, бо дослідження вимагають певного часу, а малим учора треба було повертатися додому. Через МОЗ українські медики передадуть дані аналізів до Польщі, де, можливо, діти отримають компенсацію від компанії–страховика.
«УМ» поцікавилася, чим же наші фахівці лікували польських гімназистів, якщо точний діагноз був не відомий? Як з’ясувалося, для таких випадків у нас є відповідні стандарти допомоги. Дітям призначають превентивне лікування для попередження захворювань, які в них могли б бути (насамперед — сальмонельозу), усувають симптоми (пронос, блювоту) та загальну інтоксикацію організму. Також дають антибіотики на випадок бактеріального захворювання і багато пиття, щоб полегшити боротьбу організму з вірусною інфекцією та зняти гарячку.