Брак реальних результатів у розслідуванні резонансних злочинів проти представників вітчизняних мас–медіа свідчить про подальше згортання свободи слова в Україні. Про це під час учорашньої прес–конференції в Національній спілці журналістів заявили представники нещодавно створеного Комітету захисту українських журналістів (КЗУЖ). Останнім часом, стверджують вони, тиск на засоби масової інформації набуває системного характеру, а на журналістів дедалі частіше вчиняють жорстокі напади.
«Нам не зрозуміло, чому владою (насамперед правоохоронними органами) і досі не вжито жодних заходів щодо розкриття цілої низки резонансних злочинів, скоєних проти журналістів? Ще більше дивує відсутність адекватної реакції у мас–медіа, а відтак і в суспільстві», — висловив своє обурення Василь Дем’янів, головний редактор «Коломийського вісника», на життя якого в березні цього року було скоєно замах — тоді чоловік потрапив до лікарні з проламаним черепом і зламаною ногою. Злочинців і досі не знайшли. За словами журналіста, нерідко буває так, що більшість ЗМІ або просто ігнорують, або ж лише побіжно повідомляють про черговий напад, а потім успішно про нього забувають. Ні хід розслідування, ні подальша доля жертви нікого не цікавить. Особливо це стосується подій регіонального рівня.
Погоджується зі своїм колегою й Ігор Желізко, засновник і директор оператора кабельного телебачення «Радіоорганізація «Львівська жінка» (підприємство надає свої послуги у містах Львівської області та Волині). У квітні на Желізка також напали — невідомий завдав йому понад 10 ножових поранень у живіт і спину. «Минуло вже майже два місяці, а слідчий, який веде цю справу, лише відводить очі — жодного просування у розслідуванні немає досі, хоча я навіть назвав тих, кого підозрюю у вчиненні замаху. Як у такому разі поводитися? Потрібно тиснути на владу, і, щоб досягти бажаного ефекту, маємо робити це всі разом, об’єднано», — закликає Ігор Желізко журналістів і громадськість.
Щодо цих справ КЗУЖ звернувся до вищого керівництва держави — Президента, Прем’єра, Голови Верховної Ради. Окреме звернення направлено й очільнику Міністерства внутрішніх справ Анатолію Могильову. Журналісти обіцяють пікетувати всі заходи за участі міністра і мас–медіа, якщо у правоохоронному відомстві не відреагують належним чином на їхні вимоги.