Фінансові ринки світу лихоманить. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, вчора торги на біржах Азії завершилися падінням курсів акцій: зокрема, японський індекс Nikkei впав майже на чотири відсотки. Це реакція на повідомлення про поганий стан економіки США, де безробіття знижується значно повільнішими темпами, ніж було заплановано, — минулої п’ятниці тамтешнє міністерство праці повідомило, що замість обіцяних нових 500 тисяч робочих місць удалося створити лише 431 тисячу. І, звісно, на невтішну ситуацію в Європі, де на повен голос лунають прогнози, що криза, подібна до тієї, в якій перебуває Греція, вже загрожує й Угорщині.
Торги на європейських фінансових ринках учора також відкрилися значним падінням індексів. А головне, й надалі в стані вільного падіння перебуває єдина європейська валюта. Учора за 1 євро платили 1 долар і 19 центів — це найнижча позначка з квітня 2006 року. Стосовно японської єни євро взагалі впало до найнижчого показника за останні дев’ять років: 1 євро = 108,6 єни.
Угорщина до зони євро не входить, але фінансова криза в цій країні сприяє його знеціненню, оскільки Угорщина є членом Європейського Союзу. Угорський форинт здешевів на шість відсотків по відношенню до американського долара й майже на стільки ж стосовно євро. Новий прем’єр Угорщини Віктор Орбан поклав усю відповідальність за фінансову кризу на попередній соціалістичний уряд і звернувся до міжнародних фінансових організацій із проханням надати його країні термінову позику в 25 мільярдів доларів.
Слабкість євро — одна з головних причин фінансової нестабільності в усьому світі. І змін на краще найближчим часом чекати не варто: експерти прогнозують, що тенденція на здешевлення євро триватиме щонайменше до кінця цього року.