Мешканка Хмельниччини, яка ось–ось мала отримати почесне звання «Мати–героїня», опинилася в епіцентрі скандалу. Працівники обласної прокуратури з’ясували, що 53–річна мати п’ятьох дітей із райцентру Полонне зовсім не заслуговувала на таке вшанування. Як повідомив заступник прокурора Хмельницької області Андрій Мадзяновський, під час прокурорської перевірки було виявлено, що шість років тому за ухиляння від виконання материнських обов’язків цю жінку було позбавлено батьківських прав щодо двох молодших дітей. При цьому старшого сина п’ять разів притягували до кримінальної відповідальності, а його молодший брат був тричі засуджений за крадіжки.
Прес–секретар прокурора Хмельницької області Лілія Коцюк у коментарі «УМ» додала, що ця жінка працює двірником. Вона народила п’ятеро дітей від різних чоловіків, але належної уваги синам та донькам не приділяла. Характерно, що приклад із матері взяла і старша донька, яка має двох власних дітей, але теж була позбавлена батьківських прав! «Це не єдиний такий випадок в області, — додає Лілія Коцюк. — Буквально вчора працівниця прокуратури, яка перевіряла рішення органів влади про присвоєння почесних звань, наштовхнулася на знайоме прізвище. Декілька років тому вона подавала позов до суду про позбавлення батьківських прав жінки з аналогічним прізвищем. Виявилося, що це одна й та сама людина! Це неблагополучна сім’я, діти цієї жінки теж мали проблеми із законом. Причому цій «матері» із сумнівною репутацією почесне звання вже встигли присвоїти! Це стало підставою для перевірки в області всіх жінок, які отримали звання «Мати–героїня» і які лише є кандидатками на присвоєння. Якщо виявлять аналогічні випадки, ми однозначно будемо реагувати».
Ініціатива про присвоєння звання «Мати–героїня», згідно із законодавством, надходить від місцевих органів влади: районна рада за поданням райадміністрації порушує відповідне клопотання перед облдержадміністрацією. А вже обласна влада вносить відповідне подання Президентові України. При цьому важливо, щоб жінка не тільки народила п’ятеро і більше дітей, а й належним чином виховувала їх. Але навряд чи в даному випадку був якийсь навмисний умисел органів влади — найвірогідніше, йдеться про безвідповідальність чиновників, які недогледіли решту «заслуг» вищезгаданої горе–матері.
До речі, Хмельниччина є однією з «найбагатодітніших» областей. За останні півтора року в області понад дві тисячі жінок отримали звання «Мати–героїня». Ще близько двохсот претендують на нього. Найбільше матерів–героїнь у Полонському та Шепетівському районах. А скажімо, в селі Велика Березна Полонського району лише одним указом Президента від 3 грудня 2009 року почесне звання присвоєно 27 жінкам, які народили та виховали п’ятеро–шестеро дітей.
ЦІНА ПИТАННЯ
Жінка, якій присвоєно звання «Мати–героїня», отримує від держави одноразову допомогу в розмірі 6690 гривень, а щомісячна доплата до пенсії складає 120 гривень.