НОВИНИ ПЛЮС

04.06.2010

Повені у сусідів

Угорщина, Словаччина і Чехія знову потерпають від повеней. Унаслідок сильних дощів річки виходять із берегів, затоплюючи населені пункти, порушено залізничне та автомобільне сполучення. Жертвами стихії стали щонайменше три людини.

Путін все знає, але нічого не робитиме

Прем’єр–міністр Росії Володимир Путін ознайомився із вмістом папки, переданої йому 29 травня лідером рок–гурту «ДДТ» Юрієм Шевчуком. Як повідомив прес–секретар глави уряду Дмитро Пєсков, у папці були «не питання, а констатація фактів», тому ніяких доручень із приводу цих документів Путін давати не збирається. Також, за словами Пєскова, Путіну відомі подробиці силового розгону ОМОНом «Маршу незгодних» на Тріумфальній площі в Москві 31 травня.

Стенограми щодо польської «тушки» — фальшиві?

Полковник ВПС Польщі Бартош Строїнський, який консультував російських експертів під час розшифрування даних «чорних скриньок» із президентського літака Ту–154, що розбився під Смоленськом, заявляє: стенограми, передані Польщі російською стороною — не ті, під якими він залишив свій підпис. Опублікована польською стороною стенограма датована 2 травня. Прізвище Строїнського в документі вказане, але його підпису немає. За словами експерта, в опублікованій стенограмі, зокрема, стверджується, що перед катастрофою в кабіні літака перебував шеф дипломатичного протоколу МЗС Польщі Маріуш Казана, тоді як у підписаній ним версії документа присутність у кабіні Казани підтверджено не було.

Тим часом міністр внутрішніх справ Польщі Єжі Міллер заявив, що польське суспільство не повинне висловлювати недовіру Росії щодо розслідування авіакатастрофи президентського літака під Смоленськом. За його словами, у Москви немає «більш повної» версії стенограми, і вже сама передача записів польській стороні стала «безпрецедентним кроком».

Сомалійці відбили у піратів корабель

Військові із самопроголошеного державного утворення Пунтленд у Сомалі звільнили панамський суховантаж QSM Dubai, який напередодні захопили сомалійські пірати. Як повідомляє агенція «Рейтер» із посиланням на пунтлендського міністра морського транспорту Саїда Мохамеда Рааге, під час спецоперації загинув капітан судна, сімох піратів було заарештовано. На борту звільненого судна було 24 члени екіпажу — громадян Єгипту, Пакистану, Бангладеш та Гани.

У Південній Кореї перемагає опозиція

На виборах до місцевих органів влади у Південній Кореї перемогла головна опозиційна сила цієї країни — Демократична партія. Згідно з опублікованими вчора даними виборчкому, демократам дістаються сім із 16 посад губернаторів провінцій і мерів великих міст, тоді як правляча Партія великої країни (Ханнарадан) отримала тільки шість. Решта дісталися представникам інших партій і незалежним кандидатам.

Ці вибори в Південній Кореї називають «барометром» майбутніх президентських, які відбудуться 2012 року.

Голова Ханнарадан Чхун Мон Чжун учора оголосив, що бере на себе відповідальність за поразку на місцевих виборах і йде у відставку. Нинішні вибори відбувалися на тлі найбільшого за останнє десятиліття загострення відносин Південної Кореї з КНДР, спричиненого затопленням у Жовтому морі корвета Чхонан, відповідальність за яке Сеул покладає на Північну Корею.

Чавес іде на війну з бізнесом

Президент Венесуели Уго Чавес заявив, що «буржуазія оголосила йому війну», і він «приймає виклик». У своєму телевізійному виступі глава дер­жави закликав трудове населення до «економічної війни» проти великих компаній, дії яких, на думку Чавеса, погіршують економічне становище в країні. За оцінкою президента, різкий стрибок цін на продукти харчування викликаний «спекуляцією і приховуванням» із боку «олігархів і буржуазії», які намагаються викликати невдоволення населення, спровокувати економічну кризу і відсторонити його від влади. Принагідно Чавес попередив найбільшого у Венесуелі виробника продуктів харчування «Емпресас полар», що компанію буде націоналізовано.

  • Майдан біля Кремля

    Російські активісти активно вивчають «матбазу» масових протистоянь із правоохоронцями: щити, балаклави, коктейлі Молотова... За прикладами, благо, далеко ходити не треба: поряд, якихось шість сотень кілометрів, — Україна, де досвідчені товариші покажуть, навчать, передадуть досвід. >>

  • Кремлівська «Зміна»

    Лідер партії «Зміна» (Zmiana) Матеуш Піскорський не знав, що його партію фінансували російські спецслужби — така лінія захисту польського політика, заарештованого у Польщі за шпигунство та поширення антиукраїнських настроїв. Прокуратура і Агенція внутрішньої безпеки стверджують, що все було саме навпаки. >>

  • Потрібні робочі руки

    На тлі низького безробіття та великої кількості вакансій чеський уряд започаткував нову державну програму запрошення іноземних фахівців, повідомляє «Радіо «Свобода». Ідеться передусім про кваліфіковану робочу силу, яка зможе закрити прогалини на чеському ринку праці, а головним джерелом таких фахівців чехи бачать Україну. >>

  • З голоду не помрете, але паски затягуйте

    Міністри фінансів країн єврозони та представники Міжнародного валютного фонду після 11-годинних переговорів у Брюсселі домовилися вчора про новий транш допомоги для Греції в 11,5 млрд. доларів (10,3 млрд. євро) та реструктуризацію боргу, повідомляє Бі-Бі-Сі. >>