У Московському інституті медико–біологічних проблем стартував експеримент з імітації пілотованого польоту на Марс. Шестеро добровольців, повністю ізольовані від зовнішнього світу, проведуть 520 діб у капсулі–імітаторі космічного корабля, умови в якій будуть максимально наближені до реального космічного перельоту. Експеримент складається з трьох частин: 250 днів займе сам переліт із Землі на Марс, місяць «космонавти» проведуть на «марсіанській поверхні» та 240 днів повертатимуться на Землю. Серед учасників — троє росіян: 38–річний морський інженер Олексій Сітєв, який лиш нещодавно одружився, та медики Сухроб Камолов (32 роки) і Олександр Смолеєвський (33 роки), а також двоє європейських інженерів (27–річний італієць колумбійського походження Дієго Урбіна та 31–річний француз Ромен Шарль) і 26– річний китаєць Ю Ванг.
Упродовж 18 місяців «польоту» його учасники проведуть сотню різноманітних досліджень. Одне з головних завдань експерименту — ретельно вивчити поведінку, психологічний та фізичний стан людини в умовах довготривалої ізоляції, щоб у майбутньому допомогти справжньому марсіанському екіпажу побороти стреси та нудьгу. Учасники експерименту знають, на що йдуть, і готові до листопада наступного року змиритися з неможливістю поповнювати продукти харчування, прийманням душу лише раз на десять днів та низкою інших незручностей, запевняє «Євроньюз».
Також учасникам експерименту належить навчитися правильному поводженню зі скафандрами впродовж такого польоту, який у реальності, на думку фахівців, може відбутися приблизно через 20—25 років.