Якщо будувати житло з цегли та інших традиційних матеріалів, то житлову проблему українцям ніколи не вирішити. Такий висновок напрошується із заяви міністра регіонального розвитку й будівництва Володимира Яцуби, яку він зробив під час робочої поїздки на Донеччину. «Люди думають, що вони можуть збудувати дім із цегли і керамблоку за такою ціною (близько трьох тисяч гривень. — Авт.). Ми маємо пояснити людям, що цього не буде!» — «порадував» міністр. Вирішити житлову проблему пан Яцуба пропонує за рахунок будинків зі значно дешевшого гіпсокартону, повідомляє «Остров». Саме в таких будиночках живуть чимало громадян Європи, США та Канади.
Аби зруйнувати стереотипи, які існують в українців щодо «картонного» житла, Володимир Яцуба обіцяє до осені збудувати під Києвом цілу вулицю недорогих котеджів. «Ми покажемо 28 технологій, які дозволяють здешевити будівництво одно–двоповерхових будиночків. Навіть хочемо зробити тест–драйв: доки людина не поживе в такому будиночку, вона вважає, що це — пап’є–маше», — каже міністр. Під будівництво вже навіть розглядають три земельні ділянки. «Ми маємо пояснити людям, що держава не спроможна вирішити проблему житла», — додав пан Яцуба та порадив сім’ям із доходом близько чотирьох тисяч гривень брати ділянку землі та будувати дім власноруч.
Іноземні технології, за якими нині зводять котеджі українські приватні будівельні компанії, й справді дозволяють спорудити досить недорогу хатину. Скажімо, двоповерховий дім за канадською каркасно–панельною технологією з блоків пенополістиролу, за даними компанії Evrodim, коштуватиме 19 700 доларів. Загальна площа такої хатинки, розрахованої на сім’ю з трьох–чотирьох осіб, — 72 кв. м, в будинку — три кімнати, кухня. Звести такий дім за наявності фундаменту будівельники можуть усього за 15 діб! Причому фахівці запевняють, що такий будинок — цілком надійний (може витримати землетрус до дев’яти балів), екологічний (з пенополістиролу виготовляють також посуд та упаковку), влітку в ньому прохолодно, а взимку тепло...
Сергій ЧАЙКА