Із підтоплених територій почала відходити вода, проте розслаблятися місцевим мешканцям зарано. У постраждалих районах тривають роботи з водовідведення, відновлення транспортної інфраструктури, проводиться укріплення пошкоджених негодою протипаводкових споруд. Населення просять повідомляти про всі виявлені випадки руйнування підпірних стінок, підмивання, підтоплення підвальних приміщень, провалів на дорогах та тротуарах, падіння дерев. І все це має бути завершено у стислі терміни, адже прогнози синоптиків невтішні.
Як повідомляє прес–служба МНС, станом на 28 травня підтопленими залишалися 1 300 гектарів сільськогосподарських угідь у Берегівському, Ужгородському та Мукачівському районах Закарпатської області. Крім того, у Самбірському, Сокальському Миколаївському, Дрогобицькому та Буському районах Львівської області підтоплено 99 підвалів житлових будинків, 24 господарські будівлі, 72 садиби, 92 криниці та 1 985 гектарів сільськогосподарських угідь.
Негода дошкуляє українцям й у інший спосіб. Так, учора в селі Коропець Монастириського району Тернопільщини внаслідок сильного дощу та граду пошкоджено вікна і покрівлю на дахах більш ніж 480 будинків. За словами місцевих мешканців, град мав розміри курячого яйця. Негода завдала селянам збитків на суму близько 3 мільйонів гривень — на ремонт дахів потрібно закупити понад 33 тисячі квадратних метрів покрівельного матеріалу.
Тим часом синоптики і надалі прогнозують дощі. «У найближчі 3—4 дні погода залишиться незмінною — по всій території України очікується перемінна хмарність, місцями дощі, грози, град, шквалистий вітер. Сильні дощі пройдуть у Закарпатті», — розповіла «УМ» начальник метеорологічних прогнозів Укргідрометцентру Людмила Савченко.
Середньодобова температура по Україні коливатиметься у межах 17—25 градусів за Цельсієм удень і 19—15 уночі. Швидше за все, така метеорологічна ситуація протримається до початку червня.