Чільника Римо–католицької церкви запросили в Україну тутешні римо–католики. У 2012 році вони відзначатимуть поважну дату — 600–ліття перенесення єпископської столиці з Галича до Львова. У 2011–2012 роках в Україні пройде Євхаристійний конгрес, який розпочнеться у Києві, працюватиме в різних містах–столицях католицьких дієцезій і завершиться у Львові. Вірні РКЦ прагнуть, щоб завершальні урочистості відбулися під головуванням Папи Бенедикта XVI. Про це, як повідомляє Релігійно–інформаційна служба України, розповів архієпископ Мечислав Мокшицький під час IV робочої зустрічі католицьких єпископів України. Святий Престол прийняв запрошення для Папи і поки що, здається, немає перешкод для реалізації цього доброго плану.
Хоча хтозна. Он учора Московська патріархія заявила, що «католицькі торжества у Львові — не кращий привід приїзду Бенедикта XVI у межі канонічної території Російської православної церкви», бо саме так розглядає незалежну державу керівництво РПЦ. Мовляв, візит до українських католиків не піде на благо взаєминам Російської церкви і Ватикану. За інформацією «Інтерфакс–релігія», секретар Відділу зовнішніх церковних зносин РПЦ отець Димитрій Сизоненко пожалівся, що Ватикан не поставив до відома Московський патріархат про заплановану поїздку в Україну.
Нагадаємо, що попередній глава Апостольської столиці — папа Іван Павло ІІ — відвідав Україну в 2001 році на запрошення Президента Леоніда Кучми і висловив неабияку прихильність до українського народу. Незважаючи на нехитрі перешкоди з боку «політичних православних» Московського патріархату, нинішній Папа Римський також цікавиться Україною, наголошує, що вона «завжди мала покликання бути своєрідним мостом між Заходом та Сходом і надалі виконуватиме свою місію з тим, щоби зробити свій внесок у справу об’єднання Європи». У 75–ті роковини Голодомору Папа Римський Бенедикт XVI вшанував пам’ять жертв на площі Святого Петра у Ватикані. Прикметно, що й попередній, і нинішній Папа Римський не раз висловлювали бажання відвідати Росію. Утім там не надто чекають «головного католика», вказуючи на його «провини перед Москвою». Однією з претензій, до речі, є «прозелітська діяльність на канонічній території Російської православної церкви».