Згідно з офіційним приписом міської санепідемстанції, відновити виробничу діяльність у згаданому цеху можна буде лише після усунення недоліків. Останні полягали, насамперед, у тому,що не було гарантій «хімічної» безпеки для тих, хто купив виготовлену тут продукцію. Замість утіхи обновкою інтер’єру — придбаним наприкінці квітня новеньким диваном — одна з кременчуцьких родин мала зовсім інші клопоти. Варто було на тому дивані переночувати їхньому восьмирічному сину, як хлопчик потрапив до реанімації з тяжким отруєнням. Погіршилося самопочуття і його 19–річного брата.
У родині переконані: такий неприємний «кіндер сюрприз» підсунули їм у меблевому магазині. Коли ж увесь ланцюжок потрапляння в дитячий організм отрути почали перевіряти фахівці санепідемстанції, то зафіксували перевищення допустимого рівня концентрації фенолу та формальдегіду як у дитячій кімнаті квартири, так і в цеху, де виготовляли «нехороший» диван (хоча той цех більше нагадує звичайну майстерню місцевого приватного підприємця), та меблевому магазині. До речі, в останньому, за словами в. о. головного санітарного лікаря Кременчука Віктора Самойленка, також далеко не всі меблі мали сертифікати якості та «дозвільні» висновки гігієністів.
Тож і власників крамниці санепі–деміологи зобов’язали забезпечити документальні підтвердження безпеки пропонованих товарів та поліпшити вентиляцію в торговій залі. Загалом же фахівці–медики радять потенційним покупцям уважніше приглядатися не лише до зовнішнього вигляду меблів, а й не соромитися вимагати їхні «паспорти» якості й безпеки.