Якщо ви маєте п`ятикімнатну квартиру в центрі Києва, то далі можете не читати. Бо ця інформація швидше зацікавить тих, хто знімає за 150 баксів однокімнатну квартиру або ж мешкає з дітьми, батьками, котом Кузею і двома хвилястими папужками на «32 квадратних» метрах. І, звичайно, страшенно мріє про власний куток. Ціни ж на столичному ринку житла, які за останні півтора року стрибнули вище даху, ці мрії зробили ще потаємнішими і нездійсненнішими. Хоча, як стверджують ріелтори, в кінці тунелю таки заблимав вогник надії і для небагатого безквартирного мешканця столиці.
У січні-березні цього року житло на вторинному ринку Києва подешевшало на 5-7 відсотків. Такі обнадійливі дані повідомив в інтерв'ю кореспонденту УНІАН засновник агентства нерухомості «Еммануїл» Віктор Відута. За його словами, цього року ринок «беушного» житла активізувався лише в березні, в січні ж закривалися, в основному, операції минулого року. За словами фахівця, у першому кварталі найбільшою популярністю користувалися однокімнатні квартири, на другому місці були трикімнатні, потім — двокімнатні й приватні будинки.
Узагалі початок року був важким як для ріелторів, так і для решти учасників ринку. Купівельний попит знизився, оскільки ніхто не знав, чого чекати на ринку у зв'язку з набуттям чинності нових Цивільного і Господарського кодексів, а також закону «Про податок на доходи фізичних осіб». Сьогодні ж, за словами експерта, тенденція така, що люди хочуть здійснити продаж квартир саме цього року (з наступного доведеться платити пристойні податки за продане житло). Об'єктів на продаж виставлено дуже багато, покупці купують їх не дуже активно, і ціна знижується. За базою агентства «Еммануїл», «хрущовки», «готельки» у віддалених районах Києва подешевшали з початку року майже на 7 відсотків, добротні квартири в престижних районах, «сталінки» — відсотків на 5.
Директор центру нерухомості й оцінки «Мегакон-В» Володимир Винокур в інтерв'ю УНІАН також повідомив, що однокімнатні квартири користуються сьогодні великим попитом, проте якщо це «погані квартири в «хрущовках» і непрестижних будинках у віддалених районах столиці, є тенденція до падіння ціни десь на 5 відсотків за квартал».
За даними фахівця, за три місяці кількість пропозицій продажу квартир на вторринку зросла, а попит залишився на колишньому рівні. «Покупці вичікують, сподіваючись, що ціни через півроку впадуть дуже сильно, і вони тоді куплять квартиру», — сказав Володимир Винокур. Водночас, на його думку, «хороші» об'єкти житлової нерухомості дешевшати в столиці не будуть, але й не дорожчатимуть. Вторинний ринок буде досить стабільним, прогнозує експерт.