До 1 травня Музей історії Києва залишить приміщення історичного Кловського палацу і перебереться в Український дім. «УМ» уже писала про спробу знищити Музей історії Києва й перетворити Кловський палац на Палац правосуддя. Проте скарги і пояснення музейників не вплинули ані на Адміністрацію Президента, ані на Кабмін, не переконали вони і Київміськадміністрацію. Невідомо, чи то українській Феміді власне приміщення здалося занадто тісним, чи Кловський палац виявився завеликою спокусою, але факт залишається фактом: музейників, які відчайдушно боролися за збереження унікальної колекції Музею історії Києва, вирішено відселити. Зараз експонати вже навіть спакували у коробки й частково перевезли в нове приміщення на Хрещатик, 2.
«Робітники знімають усе зі стін, складають у ящики, пломбують це і перевозять в Український дім», — розповідає завідуючий відділом музею Віталій Ковалинський. За його словами, відновити колекцію у первинному вигляді буде вкрай складно: «У Кловському палаці ми займали величезну територію, а тепер нас змушують показати всю історію Києва на одному поверсі», — пояснює Віталій Васильович. І дорікає урядовцям, що «завдяки» їхньому рішенню експозицію музею фактично розбили на шматки. «У нас були цінні муляжі і меблі, які майстри робили спеціально під параметри палацу, тепер же їх можна викидати на смітник», — дорікає він. До того ж якщо в історичному Кловському палаці (а історичних палаців у столиці всього два, другий — Маріїнський) поселиться Верховний Суд України, простому смертному подивитися на пам'ятку архітектури всередині буде складнувато.
Працівники музею обурюються, мовляв, про те, що їх «переїздять», знали лише з чуток. За весь час, поки тема мусувалася у високих кабінетах, із рядовими співробітниками не порадилися жодного разу. Водночас зараз їх найбільше хвилює доля рідного музею.
Проте нинi у людей з'явився новий головний біль. Нещодавно начальник Головного управління культури столиці Олександр Биструшкін заявив, що в Українському домі, де тепер поряд із виставками, розпродажами і фуршетами притулиться ще й Музей історії Києва, незабаром може з'явитися ще один сусіда — Музей Леніна. «Ведуться переговори про передачу Музею Києва всіх експонатів колишнього Музею Леніна, тоді частина колекції буде виставлена і на третьому поверсі Українського дому», — заявив Олександр Павлович. Проте співробітники Музею історії Києва вже зараз б'ють на сполох. Кажуть, такого сусідства вони не знесуть.