Сенат Сполучених Штатів підтримав запропонований президентом Бараком Обамою законопроект про фінансову реформу — найбільш масштабну, починаючи з 30–х років минулого сторіччя. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, 59 голосами «за» при 39 «проти» сенатори схвалили зміни системи фінансового регулювання, покликані захистити платників податків та не допустити нових фінансових криз на зразок такої, що сталася 2008 року.
Напередодні голосування сенатори–республіканці блокували законопроект, який є пріоритетним для демократичної адміністрації Білого дому. Але після консультацій між представниками двох провідних політичних партій США було ухвалено спільне рішення припинити дебати і винести проект реформи на остаточне голосування.
Як заявив Барак Обама, найбільші фінансові корпорації Америки виділили мільйони доларів на протидію схваленню законопроекту Конгресом, але їхні зусилля виявилися марними. Водночас серед населення країни заходи, які ініціює президент, користуються широкою підтримкою.
Реформа, зокрема, передбачає більш жорстке регулювання ризиків у фінансовій сфері, в першу чергу, щодо торгівлі фінансовими зобов’язаннями (деривативами). Окрім того, коли закон набере чинності, владі буде значно легше ліквідовувати збиткові фінансові інституції. Також створено новий контролюючий орган, який відстежуватиме дотримання прав споживачів у банківській та інвестиційній царинах. Втрати банків–банкрутів відтепер покриватимуться не за рахунок платників податків, а коштом акціонерів разом із кредиторами.
Сенатський варіант документа ще належить узгодити з тим, що його ще в грудні минулого року ухвалила Палата представників Конгресу. Після цього він надійде на підпис президента.