Нинішнього тижня, у вівторок, група каналів «1+1», яка віднедавна стала власністю бізнесмена Ігоря Коломойського, через прес–службу офіційно повідомила про організаційно–кадрові зміни, заявивши, що гендиректора «Сіті» Віталія Докаленка призначили ще й генпродюсером телегрупи, а також анонсувала призначення креативним продюсером Дмитра Веліканова — донедавна генпродюсера російського каналу РЕН ТВ. Щоправда, це був фальстарт: уже наступного дня попередню інформацію анулювали, уточнивши, що «переговори з Докаленком та Велікановим ведуться — в межах роботи над масштабною реструктуризацією групи, але остаточне рішення щодо їх призначення та посад ще не прийняте».
Про реструктуризацію «плюсів» гендиректор «1+1» Олександр Ткаченко говорив ще 7 травня на екстреній зустрічі з колективом. Нагадаємо, що днем раніше, 6 травня, журналісти «ТСН», «1+1», оприлюднили відкритого листа про цензурування на каналі новин. Проте гендиректор «плюсів» Олександр Ткаченко відкинув звинувачення і навіть проігнорував засідання Комітету ВР із питань свободи слова й інформації, де розглядали питання утисків свободи слова на «1+1» та СТБ, журналісти яких публічно заявили про цензуру у випусках новин на своїх каналах. Натомість минулого тижня Олександр Ткаченко, колись автор і ведучий «Післямови», проводив «майстер–клас» у ТСН: офіційно безпосередньо курирував випуски «ТСН», назвавши це «тижнем демократії». Яка то «свобода слова», можна було зрозуміти вже з випуску « ТСН» 11 травня — з сюжету про ініціативу Віктора Януковича переписати двосторонній Договір між Україною та Росією 1997 року, який, за «плюсами», має перетворитися з «контракту на розірвання шлюбу» на «новий шлюбний контракт». Закінчувалася та «прилизана» інформація з двома коментарями експертів за всіми законами жанру прогинанням перед владою: «Від нової редакції усі будуть у захваті, упевнений Президент». Із наповнення новин і розставлених у них акцентів на «1+1» зрозуміло, що керівництво каналу впевнено утримує курс «партії та її вождя», для яких найважливіше — насаджувати своє бачення реалій.
Журналісти «плюсів», які наважилися відкрито сказати про цензуру, реструктуризацію каналу сприймають як можливий привід звільнити протестувальників із роботи. «Ми — самодостатні люди, які зможуть знайти собі роботу, тому не боїмося звільнення, — каже журналіст «ТСН» Жан Новосельцев, перший заступник голови осередку профспілки «Медіафронт». — Проте у нас є підстави вважати, що реструктуризацію можуть використати як привід для звільнення неприборканих. Варто лише простежити за подіями. Спочатку керівництво сказало, що буде реструктуризація, але нікого не будуть звільняти. А у вівторок голову «Медіафронту» Мирослава Отковича викликали до керівника відділу кадрів каналу і запропонували підписати лист–повідомленя про проведення реструктуризації та оптимізації. Откович не поставив свій підпис, тому що у запропонованому тексті не було ніякої конкретики, але був окремий пункт: про звільнення повідомимо пізніше» .
Жан Новосельцев вважає, що нещодавно красиво «пішли з каналу» виконувача обов’язків головного редактора «ТСН» Максима Шиленка: «Це була людина, яка тривалий час була буферною зоною між ТСНівцями та гендиректором каналу. Шиленка спочатку перевели у відділ документалістики. Потім виявилося, що він там сам і ніхто ніякого документального кіно знімати не збирається, тому і звільнився — «добровільно»...
«Приводу для паніки немає, — передає позицію керівництва піар–директор «1+1» Анастасія Жук. — У нас змінився власник, до групи приєдналося два телеканали. Йдеться про винятково налагодження організаційних процесів, налагодження роботи всіх каналів у рамках однієї групи. Як сказав Ткаченко, планів когось звільняти немає». Дотримання свого слова головним менеджером «плюсів» за нинішніх обставин виходить за внутрішньоредакційні рамки. Бо можливе звільнення журналістів–правдолюбів, що не хочуть бути піарниками чинної влади, можна розцінювати не інакше як завуальоване реструктуризацією гоніння.
У середу профспілка «1+1» вступила в переговори з керівництвом каналу щодо проведення реструктуризації. За інформацією «Телекритики», замість існуючої юридичної структури на «1+1» має бути створено нову структуру ТОВ «ТСН–продакшн», яка об’єднає суспільно–політичне мовлення каналів групи «1+1» («1+1» , «Кіно» , «Сіті» і ТЕТ). «Ми не будемо коментувати чутки і «власні джерела ТК», — відповідає піар–директор «1+1» Анастасія Жук. — Ми розповімо конкретніше про реструктуризацію протягом місяця».