«Ми з вами весь час говоримо про епідемію ВІЛ–СНІДу і забуваємо про іншу важливу проблему, — наголосив перший заступник міністра охорони здоров’я України Василь Лазоришинець на прес–конференції, приуроченій до Всесвітнього дня боротьби з вірусними гепатитами. — Мало хто знає, що на сьогодні кількість людей, інфікованих вірусом гепатиту С, приблизно в п’ять разів перевищує кількість осіб, які живуть із ВІЛ. Ми поки не маємо точних даних по країні — лише торік започаткували реєстрацію хронічних форм гепатиту С, а раніше фіксували тільки гострі випадки. Повну картину ми отримаємо через кілька років».
Як зазначає пан Лазоришинець, українці вкрай мало обізнані в темі вірусного гепатиту. Численні опитування населення засвідчують, що навіть люди з вищою освітою, які слідкують за новинами і мають вільний доступ до інтернету, не розрізняють гепатит А (хвороба немитих рук, яку завжди супроводжує жовтяниця) і гепатити В, С (важкі патології, які найчастіше не «забарвлюють» жовтим шкіру та білки очей). Люди не знають, як і де можна «підчепити» гепатит, чому важливо робити аналіз крові на гепатит В і С навіть якщо нічого не болить, чим лікуватися в разі захворювання. На жаль, головна проблема полягає в тому, що хронічний гепатит С (який вважають найважчою формою цієї хвороби, дуже часто закінчується смертю) упродовж багатьох років протікає безсимптомно, за що й отримав відому назву «ласкавий убивця».
Про те, чи є гепатит С виліковним захворюванням, хто належить до групи ризику, де можна зробити аналіз на гепатит і де шукати допомоги в разі підтвердження діагнозу, читайте на наступній шпальті «Здоров’я».
ФАКТ
Кожен 12–й житель планети інфікований вірусом гепатиту В або С.