Днями народний депутат від фракції «Наша Україна — Народна самооборона» Ярослав Кендзьор повідомив, що слідом за комуністами Запоріжжя, де нещодавно був встановлений пам’ятник Йосипу Сталіну, аналогічну ініціативу втілюють у життя «червоні» Одеси. «Депутат Компартії Євген Царьков запросив мене на відкриття монумента. За його словами, відкриття пам’ятника вже готується. І я жартома сказав, що приймаю запрошення, але з’явлюся туди не з димовою шашкою, а з поясом шахіда. Звичайно, це був жарт, однак ми повинні зробити все, щоб не допустити відродження комунізму. Адже сьогодні спостерігаємо відродження сталінізму в Україні», — розповів Кендзьор.
Водночас сам нардеп від Комуністичної партії в коментарі «УМ» назвав слова свого колеги «спекулятивними»: «Ніхто не збирається відроджувати культ Сталіна. Є звернення низки ветеранських організацій Одеси до обласного осередку КПУ з проханням про відкриття такого пам’ятника. Зважаючи на ювілейну річницю перемоги у Великій Вітчизняній війні, Компартія вирішила підтримати цю ініціативу, відкривши три монументи: Сталіну, Малиновському і Жукову». За словами Царькова, кошти на відкриття КПУ планує назбирати за рахунок спонсорських внесків, а для розташування пам’ятника обрали символічне місце. «Не йдеться про встановлення пам’ятників на центральних вулицях Одеси. Для їхнього розташування ми обрали меморіал «411–ї батареї», де й плануємо встановити монументи вже найближчим часом, отримавши необхідні дозволи міської влади».
Водночас в управлінні з питань охорони об’єктів культурної спадщини Одеси «УМ» запевнили, що наразі жодних документів про встановлення нових пам’ятників тут не отримували. «Щоб встановити монументи, необхідний, перш за все, дозвіл міської ради. Після ухвалення відповідного рішення депутатами управління розглядає звернення і дає свої висновки, — пояснив «УМ» заступник начальника Віталій Бабин. — А щоб ці висновки були позитивними, організація, яка подає документацію на встановлення монумента, має довести, що він буде значущим для громадян і самого міста, що він має історичну цінність. Якщо аргументація не буде переконливою, на позитивний висновок нашого відомства очікувати не варто».
Щоправда, яку історичну цінність мала для Одеси Катерина II, встановлення пам’ятника якій схвалила та ж сама одеська влада, українці не збагнули і досі.