Нехай ми ще не доросли до країн, де куріння вважається немодною і занадто дорогою шкідливою звичкою, але за останні п’ять років рівень «задимленості» України все ж таки відчутно зменшився. Так, за даними Київського міжнародного інституту соціології, у 2005 році в країні курили 62% усіх чоловіків, а наприкінці 2009 року — 47%, кількість курців–жінок зменшилася від 17% до 7% відповідно. Крім того, завдяки 40–відсотковому збільшенню акцизів на тютюн удалося залучити додаткові мільярди в бюджет та зробити сигарети менш доступними для дітей.
Експерти кажуть, що такі зміни сталися завдяки спільній роботі медиків та громадськості. Так, директор, співзасновник регіонального центру «Життя» Наталя Торопова отримала нагороду імені Джуді Вілкінфілд (засновану кампанією «За майбутнє дітей без куріння») за внесок у боротьбу з тютюном в Україні та світі. Як зазначає координатор прес–центру Коаліції громадських організацій «За вільну від тютюнового диму Україну» Олександра Устінова, цю нагороду присудили пані Наталі як найкращому борцю з курінням в минулому році у світі.
«Ми не могли залишити поза увагою ту вирішальну роль, яку відіграла пані Торопова у впровадженні багатьох антитютюнових заходів, а також в прийнятті низки важливих законів в Україні (зокрема, закону про обмеження реклами тютюнових виробів, який також зобов’язує тютюнові компанії з 2011 року друкувати картинки–попередження на пачках сигарет. — Ред.), — каже Метью Мейерс, президент кампанії «За майбутнє дітей без куріння». — Україна лише за кілька років стала прикладом для своїх сусідів у боротьбі за зменшення шкідливого впливу тютюну».