Бізнесмен Хуан Гуанюй, який донедавна був найбагатшою людиною в Китаї, наступні 14 років проведе за ґратами. Таким є рішення суду, що визнав Гуанюя винним у хабарництві та незаконних ринкових операціях. Окрім того, екс–мільярдер повинен сплатити штраф у розмірі 600 мільйонів юанів (88 мільйонів доларів).
40–річний Гуанюй у Китаї відомий під прізвиськом Убивця цін, оскільки розбудував широку мережу з роздрібного продажу побутової електроніки і техніки провідних світових виробників за низькими цінами. Мережа Gome, яка охоплює всю країну й налічує понад 1300 магазинів, діє й надалі. І засуджений засновник досі залишається власником більшої частини її акцій. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, Хуан також активно інвестував у різноманітні проекти та скуповував нерухомість.
У листопаді 2008 року в китайській та світовій пресі з’явилися повідомлення, що Хуан Гуанюй безслідно зник. Але через тиждень влада офіційно повідомила про його арешт за звинуваченнями в біржових махінаціях з акціями двох великих китайських компаній та в хабарництві одного з підрозділів його фірми. На той час статок бізнесмена, за різними даними, становив від 2,7 до 6 мільярдів доларів. За кілька місяців до арешту Гуанюй очолив список найбагатших людей країни, який щороку укладає часопис «Хурун ріпорт».
За останні роки ця справа в Китаї стала найгучнішою, але не єдиною — за звинуваченнями в хабарництві та корупції у країні ледве не щотижня затримують чиновників високого рангу. Не рідкісними є й випадки виголошення їм смертних вердиктів.
На думку видавця журналу «Хурун ріпорт» Руперта Худжверфа, Хуан Гуанюй був дуже хорошим бізнесменом, але настільки ж поганим політиком, за що і поплатився. Його помилкою було створення власної політичної сили (яка розпалася відразу після арешту лідера). Попри значні просування в напрямі капіталістичної економіки, комуністична влада Китайської Народної Республіки й надалі не допускає навіть думки про наявність у країні політичного різномаїття і опозиції.