Як уже відомо, підозра, що тримісячна дівчинка із села Жуківці Лановецького району Тернопільської області померла від отруєння дитячою сумішшю, не підтвердилася. За словами головного санітарного лікаря України Геннадія Рожкова, всі необхідні лабораторні дослідження завершено і, за їхніми результатами, суміш «Малютка», якою годували дитину, відповідає всім нормативним показникам безпеки. Водночас виявлено, що вода з приватного колодязя, яку використовували для розведення дитячої суміші, містила підвищену кількість нітратів.
В обласній санстанції «УМ» повідомили, що вміст таких речовин в одному літрі криничної води не повинен перевищувати 10 міліграмів, тоді як у криниці на подвір’ї сім’ї Покляпок, чиї діти отруїлися, як і в інших криницях села, показники в різні дні заборів становили 18,40,130 і навіть 500 міліграмів! Тим часом у Жуківецькій сільській раді стверджують, що жодних проблем із криничною водою у них ніколи не було. Хоч після того, що сталося, і численних перевірок, що їх мало не щодня проводять останнім часом районна та обласна санстанції, люди занепокоїлись і починають боятися давати воду з криниць маленьким дітям.
До речі, головний санітарний лікар України Геннадій Рожков на брифінгу в Києві порадив купувати магазинну воду, запевнивши, що вона перевірена. Однак для мешканців сіл, особливо віддалених, порада ця навряд чи знадобиться. У свою чергу головний санітарний лікар Тернопільської області Степан Дністрян теж порекомендував селянам не давати поки що дітям воду з криниць, а також добре почистити їх. Звідки ж потрапили нітрати у криниці Жуківців? За словами головного санітарного лікаря області Степана Дністряна, варіантів може бути кілька — з накопичення в намулі, з полів від мінеральних добрив та з підземних вод. У двох останніх випадках визначити точне джерело, щоб його перекрити, буде, на думку спеціалістів, майже неможливо.