Іран збагачуватиме уран у Туреччині
Учора після переговорів із прем’єр–міністром Туреччини Реджепом Ердоганом та президентом Бразилії Лулою да Сільвою президент Ірану Махмуд Ахмадінежад погодився відправити 1200 кг низькозбагаченого урану до Туреччини для його переробки у вищі збагачені форми, придатні для використання з науковою метою. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, Іран згоден обміняти наявний у нього низькозбагачений уран на паливо для тегеранського науково–дослідного реактора на турецькій території. За словами міністра закордонних справ Туреччини Ахмета Давутоглу, відповідний договір підписали після майже 18 годин переговорів. Бразилія і Туреччина виступили проти санкцій щодо Ірану, який світова спільнота підозрює у розробці ядерної зброї під прикриттям програми мирного атома.
У Таїланді — вже 36 убитих
Унаслідок сутичок прихильників опозиції з військовими у столиці Таїланду Бангкоку загинуло вже 36 осіб. Серед них — опозиційний генерал Кхаттія Саватдіпхон, який помер учора в лікарні, після того як минулого тижня його підстрелив снайпер. Вуличні бої у Бангкоку тривають уже п’ять діб поспіль, і ситуація загострилася настільки, що армія та поліція відкривають вогонь на ураження. Демонстранти досі займають центр міста, а жінок і дітей з їхнього табору евакуював Червоний Хрест, тимчасово розмістивши їх при одному з буддійських храмів. Серед будівель, які потрапили під обстріл — п’ятизірковий готель, усі мешканці якого були змушені сховатися в підвалі. У неділю уряд запровадив надзвичайний стан ще в п’яти провінціях країни (нагадаємо, в Бангкоку та 16 інших провінціях він уже діяв). Понеділок і вівторок у Бангкоку оголошено вихідними днями.
Сомалі: терористи обстріляли парламент
16 людей загинуло, понад 30 отримали поранення внаслідок обстрілу бойовиками будинку парламенту Сомалі. Згідно з даними поліції, серед жертв атаки терористів депутатів законодавчих зборів немає. Як повідомляє агенція «Ассошіейтед пресс», миротворці Африканського союзу були змушені відкрити вогонь у відповідь. На засіданні парламенту вирішувалася доля спікера, усунутого з посади після розбіжностей з в.о. президента Сомалі. У країні вже 20 років триває громадянська війна, через нестабільну ситуацію багато парламентаріїв живуть у Кенії, США та інших державах, і законодавча влада в Сомалі є фактично паралізованою.
Розгон гей–параду в Мінську
Несанкціонований владою гей–парад, який у суботу в центрі Мінська намагалися провести кілька десятків активістів гей–організацій Білорусі та Росії, розігнав спецпідрозділ міліції. За словами начальника відділу інформації і громадських зв’язків ГУВС Мінського міськвиконкому Олександра Ластовського, було затримано 10 учасників акції. Щодо них було складено протоколи про адміністративне правопорушення.
У Росії расист убив кіноактора
У Санкт–Петербурзі вбили темношкірого актора Тіто Ромаліо, який зіграв у таких радянських фільмах, як «Людина–амфібія», «Джек Восьмьоркін — американець», «Начальник Чукотки» тощо. 10 травня 58–річного артиста, який в останні роки заробляв тим, що виступав у ресторанах з естрадними номерами, знайшли непритомним біля одного з будинків на Богатирському проспекті. Пізніше актор помер від закритої черепно–мозкової травми, так і не прийшовши до тями. Як повідомляє газета «Новиє ізвестія», 13 травня правоохоронні органи затримали підозрюваного у вбивстві Ромаліо. Ним виявився 43–річний Хамза Єнікєєв, уродженець Пензенської області, який проживає в Петербурзі без реєстрації. За версією слідства, чоловік сильно побив темношкірого актора на ґрунті расової неприязні, а потім утік з місця події. Затриманий був учасником першої чеченської кампанії, війни в Перській затоці, має урядові нагороди.