Президент Росії Дмитро Медведєв уперше за час свого перебування на цій посаді здійснив візит у Туреччину, підписавши з тамтешнім керівництвом низку документів. Чи не найважливішим із них є угода про будівництво першої в Туреччині атомної електростанції. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, вартість контракту становить 20 мільярдів доларів.
АЕС «Аккую» в складі чотирьох реакторів на узбережжі Середземного моря зведе російська компанія «Атомстройекспорт», дочірнє підприємство «Росатома». Про це повідомив очільник цієї корпорації Сергій Кірієнко. А прем’єр–міністр Туреччини Реджеп Таїп Ердоган оголосив, що будівництво триватиме сім років, і після введення АЕС в експлуатацію нею управлятиме компанія, яка також належить «Росатому» — на першому етапі на всі 100 відсотків.
Інші теми переговорів під час візиту Медведєва також стосувалися переважно питань енергетичного співробітництва двох країн. Насамперед — прокладання через територію Туреччини в напрямку Чорного моря та Болгарії газопроводу «Південний потік», завданням якого є виключити Україну з ланцюга постачання газу до Європи. Міністр енергетики Росії Сергій Шматко в Анкарі заявив, що Росія не відмовиться від цього проекту, незважаючи на відверту поступливість теперішнього українського керівництва та поліпшення відносин із Києвом.
Як повідомив на прес–конференції після зустрічі з Медведєвим президент Туреччини Аддулла Гюль, загальний обсяг товарообміну між двома державами сягнув 100 мільярдів доларів. Російська та турецька сторони підписали загалом 17 спільних угод. Зокрема, про скасування візового режиму між двома країнами.