Головному санітарному лікарю Тернопільської області доручено провести детальне розслідування смерті немовляти, яку, ймовірно, спричинила неякісна харчова суміш для дітей. Як повідомила Державна санітарно–епідеміологічна служба, головний державний санітарний лікар України Геннадій Рожков доручив провести позапланову службову перевірку ВАТ «Хорольський молококонсервний комбінат дитячих продуктів» із лабораторним дослідженням зразків продукції, яку випускає це підприємство. Таке рішення ухвалене у зв’язку зі смертю тримісячної дівчинки з села Жуківці Лановецького району Тернопільської області. Швидше за все, дитину вбила суміш «Малютка» виробництва саме хорольського комбінату.
Трагедія сталася 28 квітня. Напередодні мати двійнят Ліана Покляпка придбала в одному з магазинів райцентру нову упаковку «Малютки» і пізно ввечері нагодувала сумішшю обох дітей. Коли ж рано–вранці прокинулася, щоб знову їх погодувати, донечка була вже мертвою, хоча вночі навіть не плакала (як потім пояснять медики, відбулося швидкісне отруєння всього організму).
А незабаром почало неприродно синіти і тільце братика загиблої дівчинки. Маленькому Дмитрику пощастило — районні лікарі встигли промити йому шлунок і відправили реанімобілем в обласну дитячу лікарню, де більше тижня виходжували у відділенні реанімації. Причиною важкого стану хлопчика, як і смерті його сестрички, медики, врешті–решт, назвали гостре отруєння нітратами.
Спочатку нещасні батьки і подумати не могли, що така хімія може міститися в суміші для харчування немовлят, тож підозра впала на воду з криниці, якою розводили «Малютку». Однак районні спеціалісти зробили висновок, що вода нормальної якості. Отже, залишилося винити суміш...
Батьки покійної Юлі шоковані тим, що сталося, і мають намір судитися з виробником «отрути для немовлят». Хоч і мало вірять у те, що зможуть добитися якоїсь справедливості в нашій країні. Тим часом Державна санітарно–епідеміологічна служба постановила провести позапланову перевірку всіх вітчизняних підприємств дитячого харчування, а також посилити контроль за аналогічною продукцією, яку ввозять з–за кордону. n