Несудимі й амністовані кадри МВС
Міністр внутрішніх справ України Анатолій Могильов вважає, що його перший заступник Сергій Попков під час подій 2004 року діяв «абсолютно правильно» й відповідно до службових інструкцій. В інтерв’ю «Лівому берегу», відповідаючи на зауваження журналіста про те, що його заступники «досить одіозні кадри», зокрема прізвище Попкова асоціюється зі спробою виведення на Майдан внутрішніх військ, міністр сказав, що за останні п’ять років цього генерала ніхто не засудив, тож і не довів його неправоту.
Пан Могильов також не бачить проблеми в тому, що обласну міліцію Черкащини очолює Валерій Дерновий, полковник, «обтяжений» звинувачувальним вироком суду. Хоча зрозуміло, що навіть отримана Дерновим амністія не дозволяє обіймати таку високу посаду в органах. «З юридичної точки зору, амністовані не вважаються судимими. Так, справу Дернового зараз розглядає Апеляційний суд. І якщо він ухвалить негативне для нього рішення, ми з Дерновим, звичайно, попрощаємося», — каже міністр Могильов.
Районні «мільйонери»
Слідчі Генпрокуратури передали до суду кримінальну справу за обвинуваченням голови райдержадміністрації одного з районів Київщини та інших осіб у хабарництві. Як повідомляє прес–служба Генпрокуратури, обвинувачення висунуті голові РДА, начальнику управління земельних ресурсів району та іншим особам (загалом — п’ятьом посадовцям) у вчиненні ними впродовж жовтня–грудня 2008 року незакінченого замаху на одержання хабара в сумі 7,2 млн. дол. за надання у власність земельної ділянки розміром 36 га на території Погребської сільради. Голову райдержадміністрації також обвинувачують у спробі отримати хабар у сумі майже 25 млн. грн. за надання у власність 40 га землі на території Семиполківської сільради.
«Лоза» лишається в СІЗО
Печерський райсуд Києва задовольнив подання Генпрокуратури і подовжив колишньому депутату БЮТ Віктору Лозинському перебування в СІЗО до 1 липня поточного року. На думку слідчих ГПУ, обвинувачуваний в убивстві селянина Валерія Олійника колишній народний депутат, перебуваючи на волі й використовуючи зв’язки у правоохоронних органах, перешкоджатиме встановленню істини шляхом тиску на свідків. Серед аргументів — продовження утримання під вартою враховували те, що слідству потрібно закінчити ознайомлення обвинувачуваних із матеріалами експертиз, пред’явити Лозинському та його спільникам обвинувачення в остаточній редакції, скласти обвинувачувальний вирок і виконати інші слідчі дії.