Киргизстан просить видати Бакієва
Генеральна прокуратура Киргизстану скерувала Білорусі запит про екстрадицію колишнього президента Курманбека Бакієва. Про це вчора повідомив віце–прем’єр тимчасового кабінету міністрів Киргизстану, який курирує правоохоронні органи, Азімбек Назаров. Курманбек Бакієв був змушений залишити посаду глави держави після масових заворушень, які почалися в Киргизстані 6 квітня, і нині перебуває в Мінську. Днями президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що не має наміру видавати Бакієва новій киргизькій владі.
Парламент Бельгії саморозпустився
Парламент Бельгії після розпаду правлячої коаліції і нещодавньої відставки уряду оголосив про саморозпуск. Дострокові парламентські вибори призначено на 13 червня. Нагадаємо, політична криза в країні спалахнула через мовно–етнічні суперечності між фламандцями, які спілкуються голландською мовою, і франкомовними валлонами.
У Косові затримали албанського лідера
Поліція місії Європейського Союзу в Косові (EULEX) позавчора затримала колишнього косовського бойовика, одного з найвпливовіших лідерів Армії визволення Косова Сабіта Геці. Його підозрюють у скоєнні військових злочинів на території Косова у квітні–червні 1999 року. Як повідомляють сербські ЗМІ, Геці затримали в одному з районів столиці косовської Пріштини в рамках розслідування про секретні табори на території Албанії, де в ході збройного конфлікту в Косові утримували як сербів та інших неалбанців, так і албанців, що не приєдналися до збройної боротьби. Зокрема, Геці був пов’язаний із табором в місті Кукеш на півночі Албанії. Сербська прокуратура припускає, що в цих таборах могли проводити варварські операції з видалення у полонених органів із метою подальшого перепродажу. Армію визволення Косова було формально розпущено 1999 року, багато її членів пішли в політику і займають високі посади в нинішньому уряді косовських албанців.