Міська рада Львова дипломатично обійшла всі гострі кути, пов’язані зі святкуванням Дня Перемоги. На вихідні «столиця Галичини», замість борні між ветеранами, відзначить і День матері, і День святого Юрія — покровителя Львова, і, звичайно ж, День народження міста. До слова, залізничні квитки у львівському напрямку вже не купити.
Розпочнуться гучні святкування у Львові сьогодні урочистою сесією міської ради. А вже опівдні через увесь центр протягнеться святковий парад під проводом короля Данила, за яким крокуватиме його челядь. По суті це буде цілий карнавал із вершниками, каретами, ретроавтомобілями, мотоциклами, акторами на ходулях, акробатами. Також у рамках Дня міста вдруге відбудеться парад наречених, які ще й кидатимуться тортами.
Водночас у центрі, на площі Ринок та вулиці Підвальній (біля музею «Арсенал»), розгорнеться мистецький ярмарок «Львів — столиця ремесел», де можна буде купити все — від пищиків із дримбами до вишиванок. Сюди традиційно з’їдуться півтори сотні колективів не лише з усієї країни, а й із Польщі, Словаччини, Білорусі та Литви.
Зрештою, святкові заходи відбуватимуться чи не в кожному міському парку. Наприклад, шанувальники розваг на козацьку тематику зможуть побавитися в Шевченківському гаї під звуки фолькових колективів. Увечері на площі Ринок лунатиме класична музика симфонічного оркестру «INSO Львів» — під музичний супровід піском малюватимуть казку «Спляча красуня».
Недільна програма також не підведе — буде навіть справжній лицарський турнір на площі Арсенальній, який розпочнеться о 16.00. Хода у вишиванках «З бабусиної скрині» від площі Юра до проспекту Свободи покликана в День матері вшанувати українських матерів. Для любителів кіно крутитимуть короткометражні фільми на подвір’ї Ратуші. А по обіді на площі Міцкевича відбудеться фестиваль живих скульптур «Львів — крізь віки» і танцювальні майстеркласи «Джазкабаре Олега Скрипки».
Тим часом учора відсвяткували річницю заснування й обласного центру Прикарпаття — ІваноФранківську «виповнилося» 348 років. Однією з найяскравіших подій, приурочених до цієї дати, став VІІІ міжнародний фестиваль «Свято ковалів 2010», на яке прибули майже триста майстрів із 24 країн світу, розташованих на п’яти материках — в Австралії, Азії, Європі, Північній та Південній Америках. Авторитет ІваноФранківська серед світової ковальської спільноти — незаперечний, тому сюди звідусіль охоче їдуть віртуози молотка і ковадла, аби на побратимів подивитися і себе показати. Цьогоріч майстри зроблять прикарпатському місту ще один міжнародний подарунок — спільно виготовлену композицію з металу під назвою «Круговерть ковальських міст».
Не залишилися в боргу й місцеві кондитери, котрі підготували іванофранківцям та гостям оригінальний «солодкий стіл» —
225кілограмовий торт, на якому за допомогою кремів та шоколаду зображені знакові події з історії міста — отримання Магдебурзького права, перейменування Станіслава на ІваноФранківськ тощо. «Над виготовленням торта, названого «Історія рідного міста», наші майстри працювали три дні, а прикраси з шоколаду виготовляли понад тиждень», — розповіла директор підприємства харчової промисловості «Перлина» Дарія Дзюба.