Ще мультяшний капітан Врунгель застерігав: «Як ви човен назовете, так він і попливе». Люди, звичайно, не човни, але і тут, стверджують фахівці, що знаються на магії, багато залежить від імені людини. Не дивно, що торік понад 24 тисячі українців звернулися до РАГСів, аби змінити своє прізвище, ім'я та по батькові. У більшості випадків причини були банальні. Найчастіше жінки бажали повернути «дівоче» дошлюбне прізвище або ж дорослі діти, щойно виповнилося шістнадцять, захотіли взяти собі прізвище вітчима, який їх фактично і виховував.
Щодо інших випадків, то тут і справді нерідко розчерком пера у «паспортині» люди намагаються змінити долю. Ну як не зрозуміти пана Дурила? Гулять так гулять, вирішив чоловік, і тепер має в документах королівське прізвище Цар. А громадянин Шабала й собі подався в президенти, змінивши прізвище на Кучму. По-французьки тепер зазвучав і якийсь українець Барвінок, що нині називається О'Порті. З цієї ж серії й колишні пани Овхонда — нині Шевальє, Двірний — нині Морару, Северин — тепер Нортон, Морозов — Фаллгоуррі, Гладук — Ван Аалст.
І хоча часи серіальних Маріан та Ізаур минули, як повідомив міністр юстиції Олександр Лавринович, непоодинокими були випадки зміни прізвищ на імена кумирів із телесеріалів і книг. Так, упродовж 2003 року в Україні були «переписані» Юрій Володимирович на Георгія Вурдалаковича, Михайло Ізраїлевич на Мірамома Сапфлуїровича, Іван Григорович на Іона Гамбрієловича та Юрій Петрович на Дюка Флінта.
Як повідомили УНІАН у прес-службі Міністерства юстиції України, з релігійних переконань були замінені прізвища Симоненко на Христов, Гончаренко на Еммануїльцев, Ройка на Помазана. А також імена — Галина на Християнка, Олександр на Диомида, Едуард на Єздра. Ще екзотичніше звучать варіації: Ойллауйллія замість Марина, Глафіра замість Алісії, Роланд замість Василя, Євангелія замість Олени, Електра замість Галини, Анаїд замість Анастасії.
За словами Олександра Лавриновича, найбільше «переназивалися» торік у Львівській та Донецькій областях — понад 2 тисячі випадків у кожному з регіонів, близькими до них є й Івано-Франківщина — 1, 995 тисячі та Тернопільщина — 1,355 тисячі випадків. У Києві перейменуватися забажали тільки 1,484 тисячі громадян. У Рівненській, Чернігівській та Кіровоградській областях, за словами міністра, таке бажання виявили лише, відповідно, 388, 421 та 438 осіб.