«Небільшість» мінус два

«Небільшість» мінус два

Прогнози лідерів опозиції щодо перегрупування сил у парламенті після провалу конституційної реформи починають потроху справджуватися. Учора одразу дві «більшовицькі» фракції зазнали кадрових втрат: народний депутат Володимир Сівкович вийшов з «Регіонів України», до лав яких приєднався рівно за п'ять місяців до того, а Сергій Бичков покинув материнське лоно фракції ПППУ-«Трудової України», до якої входив від дня її створення 20 червня 2002 року.

Верховна Рада стала Переяславською,

Верховна Рада стала Переяславською,

Учора депутатам Верховної Ради, які ще не відійшли від подій у Мукачеві, довелося на кілька годин забути про виборчі й реальні баталії: на порядку денному був... кастинг. Саме так охрестила лідерка БЮТі Юлія Тимошенко голосування за ратифікацію угоди про створення Єдиного економічного простору з Росією, Білоруссю та Казахстаном. За результатами вчорашнього депутатського волевиявлення в українському парламенті Росія, на думку пані Юлі, визначатиметься щодо того, кого підтримати на виборах глави нашої держави. Хоч особливої інтриги й не було: «ЄЕП — це безробіття українських громадян, занепад української економіки й шалене зростання цін на українському ринку!» — доводили представники «Нашої України» та БЮТі, до яких у цьому питанні знову приєдналися соціалісти. «ЄЕП — це нові робочі місця, економічно вигідна співпраця і прихід в Україну російських капіталів!» — запевняли комуністи й «більшовики». «Ми сьогодні всі будемо здавати останню барикаду — суверенітет України», — палко промовляла Тимошенко. «Ето как раз «нашисти» всьо продалі іностранному капіталу, а ми виступаєм за інтєрєси Украіни!» — обурювалися представники Компартії. Хто з усіх вищеперелічених має рацію, ми з вами дізнаємося незабаром. Бо 265 голосами «за» Верховна Рада таки здала «останню барикаду» разом з українським суверенітетом і ратифікувала угоду про створення ЄЕП.

Демарш уздовж тріщини

Демарш уздовж тріщини

Марними виявилися зусилля Леоніда Кучми, котрий минулого тижня батогом і пряником позганяв лідерів фракцій парламентської більшості до себе на Банкову, аби висунути єдиним кандидатом від влади на президентських виборах Віктора Януковича. Без'язикі керівники «більшовицьких» загонів мовчали, не коментуючи тріумфальні реляції на честь чинного Прем'єр-міністра, недовго. Спершу поповзли чутки про незгоду з таким «насильницьким» рішенням, а потім з'явилися й конкретні заяви. Зокрема про те, що не давав обіцянки підтримувати Януковича як єдиного кандидата на виборах Президента-2004, повідомив у спеціальній відозві лідер Народно-демократичної партії та фракції НДП у парламенті Валерій Пустовойтенко.

Убивцям Шкрібляка вік волі не бачити

Убивцям Шкрібляка вік волі не бачити

Повідомлення про вбивство заступника голови Івано-Франківської облдержадміністрації Миколи Шкрібляка, кандидата у народні депутати по Надвірнянському виборчому округу №90, у ніч з 29-го на 30 березня 2002 року, тобто за добу до відкриття виборчих дільниць, стало найгарячішою інформацією у випусках новин не тільки вітчизняних, а й провідних зарубіжних електронних ЗМІ. Тоді в під'їзді будинку по вулиці Чорновола в Івано-Франківську, де мешкав Микола Шкрібляк, пізнього вечора невідомі особи вчинили на нього збройний напад. Від 18 вогнепальних поранень потерпілий, не приходячи до свідомості, через чотири години помер в реанімаційному відділенні обласної клінічної лікарні.

Всі статті рубрики