Унаслідок успішної операції російських військових чергова акція сомалійських піратів зазнала розгромної поразки. Учора спеціальний військовий підрозділ із корабля «Маршал Шапошніков» біля узбережжя Ємену звільнив із полону російський танкер «Московський університет», захоплений корсарами напередодні. За інформацією представників міністерства оборони РФ, десантники спустилися на палубу танкера з гелікоптерів. Як повідомляє РІА «Новості», під час перестрілки одного пірата було вбито, десятьох інших затримано.
Жоден із 23 членів повністю російського екіпажу танкера, який плив під ліберійським прапором і перевозив до Китаю нафту загальною вартістю 52 мільйони доларів, поранень не отримав. Як повідомив речник власника судна, компанії «Новошип», ще під час атаки піратів команда корабля сховалася в герметичному приміщенні машинного відділення, і впродовж 20 годин окупації судна нападникам так і не вдалося туди проникнути.
Води біля узбережжя Сомалі патрулюють військові кораблі Євросоюзу, Росії, Індії, США та Китаю. Окремі з них також заарештовували піратів, але ті в більшості випадків залишалися безкарними, бо не знаходилося країни, яка погодилася б їх судити. Утім цього разу, схоже, буде інакше. Міноборони Росії вчора повідомило, що із затриманими піратами, які наразі перебувають на борту «Маршала Шапошнікова», працюють слідчі. Слідчий комітет при прокуратурі Росії порушив проти них кримінальну справу за статтею «Піратство, здійснене із застосуванням насилля та зброї організованою групою», якою передбачено покарання у вигляді ув’язнення терміном до 15 років. Спершу представник російської прокуратури натякнув, що суд над піратами міг би відбутися на Сейшельських островах. Але тамтешні судові органи мають угоду про проведення подібних судових справ лише з Євросоюзом. Тому, швидше за все, морських розбійників судитимуть таки в Росії: як заявив офіційний представник СКП Володимир Маркін, слідство «вживає заходів для привезення затриманих піратів до Москви». Якщо цей процес відбудеться, то це може стати позитивним прецедентом у боротьбі з піратством.
ДО РЕЧІ
Як повідомляє офіційний сайт військово–морської місії Євросоюзу Аталанта, у середу французький військовий корабель «Ла Файєтт» за 400 морських миль від Сейшельських Островів захопив судно–базу і два моторні човни сомалійських піратів. 12 піратів, які перебували на борту, заарештовано.