Робочий тиждень Греція почала загальним 48–годинним страйком працівників державного та приватного секторів. Учора до нього приєдналися транспортники, і країна виявилася повністю паралізованою. Було скасовано всі внутрішні і закордонні авіарейси, повністю зупинено залізничний та автобусний рух і поромне сполучення між островами. Тисячі страйкарів вийшли на вулиці, протестуючи проти ухваленої минулої неділі стабілізаційної угоди між урядом Греції та Європейським Союзом і Міжнародним валютним фондом.
Щоб отримати закордонні кредити в розмірі 110 мільярдів євро для порятунку країни від дефолту, влада пішла на підвищення податків, скорочення соціальних виплат, зменшення пенсій та зарплат. Ці заходи не знайшли підтримки не лише в населення, а й у європейських бірж, включно з грецькою, адже фахівці сумніваються в тому, що виділених коштів вистачить для виведення підірваної кризою економіки з прірви. Тим часом споживчий ринок країни вже відреагував на зростання податків підвищенням цін на товари та послуги. Зокрема, бензин подорожчав на 50 відсотків.
Таких масових протестів Греція не пам’ятає віддавна. Не працює не тільки транспорт, а й школи, лікарні, державні установи та музеї. Позавчора протестанти окупували територію історичного Акрополю, звідки закидали поліцію камінням. У відповідь правоохоронці застосували гумові кийки та сльозогінний газ. Але більшість греків про цю подію дізналися лише через день, адже в дні страйку не працювали й засоби масової інформації — навіть на телебаченні й радіо новини не виходили.
Профспілки переконані, що всі скорочення та заощадження позначаться лише на найбідніших мешканцях країни. А у планах уряду ще чимало непопулярних заходів — зокрема, підвищення пенсійного віку до 67 років.
Задоволені всім цим хіба що грецькі комуністи, які вивісили поблизу Акрополя велике гасло з написом на червоному тлі: «Народи Європи, повставайте!». «Червоні» в Греції й без того є досить впливовою політичною силою, а будь–яка нестабільність іще більше підвищує їхні рейтинги.