Увечері «короткого» перед тривалими вихідними дня, 30 квітня, у відкритому акціонерному товаристві «Південний гірничо–збагачувальний комбінат» представляли нового виконувача обов’язків голови та чотирьох членів правління підприємства. Робив це відомий російський бізнесмен Вадим Новінський. Cаме він повідомив керівництву підприємства про засідання спостережної ради. В.о. керівника ГЗК було призначено Михайла Короленка, який дотепер обіймав посаду генерального директора Центрального гірничо–збагачувального комбінату в тому ж Кривому Розі.
22 квітня цього року Саксаганський районний суд Кривого Рогу своїм рішенням зобов’язав Михайла Короленка виконувати обов’язки голови правління і заборонив будь–кому цьому перешкоджати за позовом компанії «Сервіс Україна».
Як розповіла «Україні молодій» власний кореспондент телеканалу «1+1» по Кіровоградській області Олена Шворак, вони з оператором отримали від свого керівництва завдання розібратися у подробицях подій довкола Південного ГЗК, оскільки з їхнього міста до міста гірників ближче, аніж з обласного центру Дніпропетровська. Спершу журналісти спробували з’ясувати суть справи у Саксаганському суді. Проте під номером судового рішення, на підставі якого, згідно з офіційною версією, почав виконувати нові обов’язки Михайло Короленко, вони побачили справу про... розділ майна якогось подружжя. Отож вирішили з’ясувати все до кінця безпосередньо на підприємстві.
Як розповіла Олена Шворак, телевізійники спокійно зайшли до адмінбудівлі комбінату, коли раптом на них накинулися невідомі бритоголові чоловіки. Після втручання керівника юридичного відділу підприємства пристрасті вгамувалися і журналістів було запрошено до кабінету керівника Південного ГЗК. Разом із колегами з дніпропетровського 9–го телеканалу вони зайшли до приймальні. Надалі сталося щось незбагненне.
«Із кабінету директора вийшло приблизно п’ятнадцять чоловік, які нас схопили і потягнули на вулицю, при цьому дівчину з 9–го каналу взагалі мало не скинули зі сходів, — розповідає Олена Шворак. — Нас постійно штовхали — і в мене, і в оператора чимало синців, пошкодили камеру».
Того ж вечора телевізійники звернулися із заявами до міліції, а відділ зв’язків із громадськістю УМВС України у Дніпропетровській області розіслав офіційне повідомлення для ЗМІ, в якому зазначено, що питання перебуває на контролі головного міліціонера Дніпропетровщини Віктора Бабенка.
Деякі інтернет–джерела вже розцінюють доволі бурхливі події довкола Південного ГЗК як чергову здачу українських національних інтересів на догоду північному сусідові. При цьому акцентуючи увагу на продовженні утисків групи «Приват», уособлюваної олігархом українського походження Ігорем Коломойським. Проте відомо, що саме «Приват» наприкінці 2007 року продав 51 відсоток акцій Південного ГЗК компанії «Євраз» і на сьогодні має на підприємстві незначну частку.
З іншого боку, події 30 квітня вочевидь могли викликати у Коломойського невдоволення, адже розбиратися в їх перипетіях направили знімальні групи підконтрольних Ігореві Валерійовичу телеканалів. Отож цей інцидент можна віднести до переліку нападів не просто на журналістів, а саме на журналістів–«приватівців». Раніше були постріли по автомобілю гендиректора «Приват–ТБ Дніпро» (9–й канал) Кирила Данілова і недавнє побиття журналіста резонансної програми цього ж телеканалу «Губернські хроніки» Бориса Брагінського...