Позавчора під вечір Парламентська Асамблея Ради Європи таки схвалила резолюцію про вшанування пам’яті загиблих у результаті голоду 1932—1933 років в Україні та інших республіках колишнього Радянського Союзу. «За» проголосував 81 депутат, «проти» — 4, утрималися — 3. Асамблея вшанувала пам’ять загиблих від голоду і засудила жорстоку політику сталінського режиму. При цьому депутати закликали країни колишнього СРСР відкрити свої архіви, а істориків — здійснювати спільні дослідницькі програми.
Водночас депутати ПАРЄ відмовилися схвалити низку поправок Юридичного комітету ПАРЄ, який пропонував визнати Голодомор геноцидом українського народу. З іншого боку, депутати не заперечують геноцид. Адже у своїй резолюції ПАРЄ зазначає, що в Україні, яка постраждала найбільше від насильницької колективізації, Голодомор був визнаний геноцидом рішенням (законом) Верховної Ради. Отож позиція російської делегації, яка у Страсбурзі відкидала будь–які твердження про геноцид (і позицію якої, в порушення вітчизняного законодавства, підтримав навіть Президент України Віктор Янукович) потерпіла фіаско. Через це «регіонали» вже розмірковують про можливість перегляду закону, який чітко визначає Голодомор геноцидом українців і навіть передбачає кримінальну відповідальність за заперечення цього факту.
Чимало членів української делегації погоджуються із резолюцією ПАРЄ, яка хоча й прямо не назвала Голодомор геноцидом, але засудила сталінський режим. За словами нардепа від БЮТ Олени Бондаренко, цією резолюцією Україна привернула до трагедії Голодомору величезну увагу європейської спільноти з прагненням відновити історичну правду, справедливість і пам’ять. Інший член делегації Сергій Соболєв вважає принциповим те, що в Раді Європи відтепер узаконено термін «Голодомор».