У рамках заходів боротьби з жорсткою фінансово–економічною кризою, в якій опинилася Греція, уряд прийняв рішення про замороження зарплатні держслужбовців, значно підвищив податки та планує підняти пенсійний вік, повідомляє «Євроньюз». Але попри ці заходи агенція Standard and Poor’s понизила кредитний рейтинг Греції, а це означає, що країна впевнено прямує до дефолту. Незважаючи на критичну ситуацію, населення не погоджується із заходами уряду і не бажає тугіше затягувати паски. Позавчора на вулиці Афін вийшли тисячі демонстрантів, які з плакатами «Руки геть від нашої зарплатні!» та «Допомога МВФ заковує нас у кайдани!» промарширували перед будинком парламенту. У столиці кілька годин не працював увесь громадський транспорт. Профспілки країни запланували на 5 травня загальнонаціональний страйк.
Зниження суверенного довготермінового кредитного рейтингу Греції відразу на три пункти загрожує фінансовій системі цієї країни втратою ліквідності. Облігації грецького мінфіну втратили інвестиційний рейтинг і не можуть прийматися як закладні центробанками країн єврозони. Адже європейська валюта не витримала таких потрясінь і станом на вчорашній ранок втратила 1,52 відсотка своєї вартості по відношенню до долара. Але міністр фінансів Греції Йоргос Папаконстантіну не піддається паніці і заявляє, що пониження рейтингу агенцією Standard and Poor’s не відповідає реальному стану грецької економіки, що переговори з ЄС та МВФ у найближчі дні закінчаться успішно для Греції. Опитування громадської думки показують, що 70 відсотків греків проти позичання грошей у МВФ.
Грецька лихоманка вже перекидається на інші країни єврозони. Над подібною до грецької прірвою опинилася Португалія. На події в Греції реагує світ. Учора азіатські ринки лихоманило з приводу грецької боргової кризи: цінні папери на біржах Азії та Австралії подешевшали на два–три відсотки. Напередодні подібне спостерігалося на біржі в Нью–Йорку . Фінансисти першими відчувають, що ситуація з боргами Греції стає неконтрольованою.