Те, що Нацрада з питань телебачення і радіомовлення включила минулого тижня російську «РТР–Планету» до переліку іноземних програм, ретрансляція яких не обмежується, у так званий список адаптованих каналів, — це ще «квіточки». «Ягідки» — зустріч членів регуляторного органу держави Україна з представниками Всеросійської державної телерадіомовної компанії, яка в Україні представляє свою міжнародну версію — телеканал «РТР–Планета». Голова Нацради Володимир Манжосов «прогнувся» перед людьми з державного російського каналу сповна. Він заявив, що Національна рада на сьогодні не має претензій до мовлення «РТР–Планета», наголосив, що нинішній склад українського регуляторного органу очікує на конструктивну співпрацю, і закликав керівництво російського телеканалу толерантно ставитися до нашої держави та суспільних процесів, що відбуваються в ній.
Заступник голови Лариса Мудрак констатує, що Нацрада першою зробила крок назустріч російському державному мовнику. «Ми пам’ятаємо попередні стосунки, але сподіваємося, що надалі такого не буде», — сказала вона.Так просто оновлена Нацрада пробачила неправдиву інформацію про нібито тюрми ЦРУ в Київській області, участь українських громадян у російсько–грузинському конфлікті та викривлення дійсності у фільмі «Голод–33. Невивчені уроки історії», що розпалює національну ворожнечу. Нацрада тепер у нас — «п’ята» гілка влади, яка стоїть над судовою, що прийняла рішення, яким зобов’язала «РТР–Планету» офіційно спростувати неправдиву інформацію.
Активно просуває антиукраїнські плани нової влади у сфері мовлення член депутатського Комітету з питань свободи слова та інформації, «регіоналка» Олена Бондаренко. Вона пропонує вилучити з Закону «Про телебачення і радіомовлення» норму про те, що в загальному обсязі мовлення кожної телерадіоорганізації не менше половини мають становити музичні твори українських авторів чи виконавців; а також скасувати рядок про те, що «у радіопрограмах музичні твори українських авторів і виконавців повинні становити не менше 50 відсотків загального щотижневого обсягу мовлення». Відповідний законопроект про внесення змін зареєстровано 26 квітня. (Текст документа з’явився на сайті ВР наступного дня). З огляду на те, з якими явними порушеннями нібито ратифікували у стінах Верховної Ради угоди про Чорноморський флот у Севастополі, можна не сумніватися, що регіонали — законно чи ні — але приймуть і законопроект, що перетворить вітчизняний радіоефір на суцільне звучання Кіркорова, Агутіна та інших російських поп–виконавців.
Євдокія ФЕЩЕНКО