У Косово розгорається черговий конфлікт між албанською більшістю та сербською меншиною: влада самопроголошеної республіки виключила ретранслятори сербських стільникових мереж, а косовські серби у відповідь почали висаджувати в повітря вежі косовських стільникових мереж, повідомляє сербська газета «Бліц». Популярна газета стверджує, що спецпідрозділи косовської поліції діяли відверто бандитськими методами: минулої п’ятниці на світанку оточили станції ретрансляторів сербських мереж стільникового зв’язку «Телеком Србія», «Теленор» та «ВІП» на території Косова, а працівники місцевого управління телекомунікації демонтували антени та ретрансляційну апаратуру, частину якої знищили на місці, а найбільш цінне вивезли в невідомому напрямку. Стільникові телефони понад 100 тисяч сербів, які мешкають головним чином у центральній частині Косова та в сербських анклавах на півдні провінції, перестали діяти.
Упродовж минулих вихідних демонтували решту ретрансляційних станцій сербських операторів. Стільникові телефони є для сербів Косова єдиною можливістю спілкуватися між собою та родичами в Сербії, оскільки традиційною мережею телефонного зв’язку покрито лише кілька відсотків території Косова. Косовське управління стільникового зв’язку пояснило, що 14 ретрансляційних станцій сербських телеоператорів були ліквідовані з огляду на те, що вони не мали ліцензії на діяльність на території Косова. Сербські ЗМІ зазначають, що насправді ліквідовано понад 20 сербських ретрансляційних станцій на території Косова, оскільки, як і сербська влада, сербські стільникові оператори не визнають незалежності Косова, тому й мови не може бути про якісь ліцензії від самозванців. Тим більше що Косово навіть не має міжнародного телефонного коду. На його території діють телефонні оператори зі Словенії та Монако з телефонними кодами цих країн. Власне ними користуються албанці Косова, бо завдяки наполяганню Сербії Міжнародний телекомунікаційний союз відмовився надати Косову власний міжнародний код.
Сербський міністр у справах Косова Горан Богдановия заявив, що вимкнення телефонів — це лише прелюдія до більш масштабних репресій албанської влади провінції проти сербської меншини. «Порушено засадничі права людини. І це сталося на очах ЄС та ООН», — обурено заявив президент Сербії Борис Тадич. Уряд Сербії вже подав скаргу на дії косовської влади «Юлексу» — місії Євросоюзу в Косово, яка розбудовує в «республіці» судову систему, поліцію, митні служби та інші державні органи. Президент Сербії Борис Тадич учора звернувся до керівництва ЄС та Ради Європи з вимогою негайно розглянути ситуацію в Косово. Косовські серби, окрім того, що висадили в повітря кілька косовських ретрансляторів, організовують мітинги протесту в місцях компактного проживання.