Уперше в історії Німеччини на міністерську посаду номіновано німкеню турецького походження: Айгюль Озкан має очолити міністерство соціальних справ федеральної землі Нижня Саксонія. Але ще не вступивши на посаду, ця жінка спричинила бурхливу загальнонаціональну дискусію, заявивши в інтерв’ю тижневику «Фокус», що з усіх державних шкіл Німеччини мають бути усунуті розп’яття, оскільки навчальні заклади мають бути вільними від релігійних символів. З пані міністром, для початку, не погодилися її співпартійці з Християнсько–демократичного союзу (ХДС), потім хвиля критики прокотилася всією країною. Глава уряду Нижньої Саксонії Крістіан Вульф рішуче заперечив колезі по партії: «Присутність у школах християнських символів, особливо хрестів, нами вітається». Інші члени ХДС ставлять питання, чи взагалі місце мусульманці в християнській за назвою партії.
Щоправда, Айгюль Озкан висловилася також проти носіння в школах традиційних мусульманських жіночих хусток і, таким чином, зробила свій внесок у дискусію на цю тему. Парламент Бельгії мав першим у Європі розглянути на цьому тижні підтриманий всіма парламентськими партіями законопроект про повну заборону появи жінки у паранджі в усіх публічних місцях, але слухання не відбулися з огляду на урядову кризу. Вчора король Бельгії Альберт ІІ прийняв відставку уряду на чолі з прем’єр–міністром Івом Летермом, яка спричинена іншим конфліктом — мовно–етнічним.
Але тема заборони паранджі набрала вчора актуальності ще й у Франції, де президент Ніколя Саркозі заявив, що особисто виступає за заборону цього елементу одягу. Французький уряд подасть відповідний законопроект до парламенту, і його розглянуть уже наступного місяця. Варто зазначити, що у Франції повністю закривають обличчя приблизно дві тисячі мусульманських жінок. Але заборона буде стосуватися також прибульців з інших арабських країн.