Спритників, готових за спрощеною схемою взяти невеличку банківську позику і потім не повернути, не бракує. А от що стосується чималих кредитних сум, то тут уже отримати кошти набагато важче. І все–таки група зловмисників із Вінниці розробила власну схему «доїння» банків на чималі суми, яку зуміла прокрутити неодноразово. Досить сказати, що шахраї тричі ухитрилися отримати одразу по 700 тисяч гривень, загалом же кримінальна справа, порушена після їхнього викриття, нараховує до двох десятків епізодів, а сума збитків перевищила 6 мільйонів гривень.
Сама схема була проста: позичальники мали статус приватних підприємців, а тому довідки з податкової служби про те, що їхній річний дохід становить 300 тисяч гривень, у вінницькій філії одного з банків сумнівів не викликали. Так само тут повірили документам про те, що підприємці віддають у заставу за середньо– та довгострокові кредити сільськогосподарську техніку: комбайни, трактори тощо.
Кошти справно надходили на рахунки позичальників, умить перераховувались на фіктивні фірми і... зникали. Аби приспати пильність фінансистів, кілька місяців кредити погашали, а потім внески припиняли. При спробі стягнути з боржників заставлене майно банк несподівано з’ясовував, що насправді ніякої сільгосптехніки не існує, та й довідки з податкової теж були звичайнісінькою «липою».
Оскільки від цієї оборудки постраждав лише один банк, під підозру потрапив директор філії. Зараз слідство з’ясовує ступінь його вини та наскільки у тісній змові він був із шахраями. А що стосується центрального банківського офісу, то він свої висновки зробив, звільнивши з посад і регіонального керівника, і начальника відділу безпеки банку.