Активісти студентської профспілки «Пряма дія» стверджують, що останні півроку співробітники СБУ «старими перевіреними методами» здійснюють тиск на молодих бунтарів за те, що ті підбурюють до протестів молодь. «У багатьох вишах, серед яких університет Драгоманова, «КПІ» та особливо університет імені Тараса Шевченка, проводиться ціла кампанія тиску на членів профспілки, за те, що вони, мовляв, підбурюють студентів. Членам профспілки погрожували різноманітними проблемами, відрахуванням та звільненням», — сказав на акції протесту Ігор Мовчан, активіст «Прямої дії». Для того, щоб «кадебісти» врешті від них відстали, профспілка вирішила символічно принести їм папки із власними даними, аби в СБУ нарешті припинили збирати на них інформацію. Під звуки труби і підозрілі погляди працівників СБУ вчора активісти поклали справи під двері цього таємничого відомства. Серед вимог активістів — припинення репресій, проведення службового розслідування стосовно співробітників СБУ, припинення співпраці СБУ з колишньою агентурою викладацько–адміністративного корпусу.
Як розказав кореспонденту «УМ» Сергій (своє прізвище з певних міркувань він назвати відмовився. — Авт.), член профспілки «Пряма дія», все почалося з акцій 2009 року, коли Кабінет Міністрів хотів ввести платні послуги для студентів. Під тиском студентських профспілок уряд скасував свою постанову. Тоді ж студентський рух, який починав привертати до себе увагу, відчув перші утиски. «Найперше це походило від адміністрації вишів, вони почали вести «розмови», почали тиснути на батьків, закрили наш кіноклуб. З деякими членами профспілки почали проводити розмови працівники СБУ», — каже Сергій. Нещодавно з навчальних закладів було відраховано трьох членів профспілки через академічну заборгованість. На перший погляд цілком законно, однак двоє з них мали дозволи на перездачу. Втім упродовж місяця їх роботи з невідомих причин не приймали.
До слова, «Пряма дія» існує з 2008 року, в їх маніфесті проголошується боротьба за повністю безкоштовну освіту, гідні умови навчання і проживання, а також за принципи лібертарної педагогіки та рівність між викладачем і студентом.