Захід проводили у рамках програми підтримки творчої молоді України «Мистецтво без кордонів» і присвятили ювілею української поетеси. Колектив Донецького будинку працівників культури за підтримки Донецької міської ради та обласного управління у справах сім’ї, молоді і спорту регулярно роблять подібні проекти, але «костенківські» заходи — особливі. За словами художнього керівника Донецького будинку працівників культури Катерини Калініченко, організатори навіть не сподівалися, що так багато молоді цікавиться творчістю Ліни Василівни. При тому, що в місцевих книгарнях збірки поетеси не знайти вдень з вогнем, як, зрештою й творів інших сучасних українських письменників...
У конкурсі читців «Поезія — це завжди неповторність» взяли участь понад сімдесят учнів шкіл та студентів вишів Донеччини. «І це попри те, що у бібліотеках нашого міста не так багато книжок із поезією Ліни Василівни, але кожна передається з рук у руки, передруковується або переписується студентами. Коли вони дізналися про конкурс, самі приходили й запитували, на яких умовах можна взяти участь у цих заходах. А ще запитували, чи приїде в Донецьк сама Ліна Василівна?» — розповідає Катерина Калініченко.
«Раніше думала, що Ліна Костенко — це якась «бандерівка», але нещодавно прочитала збірку її віршів і пожалкувала, що так пізно доторкнулася до творчості цієї справді великої поетеси, — розповіла «УМ» сімдесятирічна донеччанка Марія Іванівна. — Її вірші, навіть написані десятки років тому, — актуальні й сьогодні. Я народилася й виросла на Черкащині, а тому влучне, дотепне слово, проста й водночас вишукана народна мова Ліни Василівни повертає мене в часи мого повоєнного дитинства, примушує по–іншому подивитися на героїчні й драматичні сторінки історії нашого народу. Вважаю, що її вірші, як листівки під час війни, слід розкидати над Україною з літака. Нехай люди читають і лікують свої душі».
У рамках Днів провідні актори Національного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької Юрій Чеков та Ярослав Кіргач провели майстер–класи для вихованців Донецького училища культури, а артисти київського театру «Сузір’я», Луганського обласного музично–драматичного театру, Донецької обласної філармонії, творчі колективи Донецька зробили концертну програму «У вічі дивиться вікам». Культурно–мистецький проект «Дні творчості Ліни Костенко на Донеччині» завершився урочистим заходом «Спасибі, музо, що ти вибрала мене», на якому організатори нагородили переможців конкурсу та найактивніших учасників програми.
На жаль, донеччани не дочекалися самої Ліни Костенко, а надія була — про приїзд поетеси говорили до останнього...