Донецький міф про те, що Україну «годує» Донбас, спростовує уперта річ — статистика. Газета «Бізнес» порахувала, що лідерами збору платежів до зведеного бюджету України (в перерахунку на одного жителя) у 2009 році стали місто Київ, Полтавська, Харківська і Чернігівська області. Кожен киянин у середньому приніс минулого року до загального бюджету України понад 13 тисяч гривень, полтавчанин — понад 3,5 тисячі, харків’янин — 3,2, чернігівець — трохи більше 2 тисяч гривень. «Бізнес», щоправда, вважає, що рейтингувати Київ немає сенсу, оскільки більшість грошей місто заробило на підприємствах, які розташовані в інших регіонах, але платять податки за місцем розташування основного офісу. Крім того, значні суми податків столиця отримує із зарплат величезного бюрократичного апарату.
Донецька область, яка в далекому 2004 році за відрахуваннями до бюджету була лідером, сьогодні скотилася на дев’яте–десяте місце. Дещо меншою мірою, але все одно істотно знизилося податкове навантаження на одного жителя Дніпропетровської області (шість років тому вона була третьою). Зате Харківська область піднялася за п’ять років із четвертого–п’ятого на друге місце.
Найпомітніше збільшилися відрахування на одного жителя в Чернігівській і Сумській областях.
Найнижчі показники надходжень традиційно має Тернопільська область. Проте, відзначає видання, відношення сплачуваних податків до валового регіонального продукту — втричі нижче, ніж у середньому по країні.
«Легальне споживання товарів і послуг в області впевнено наближається до нуля», — констатує «Бізнес».