Виборча кампанія у Великій Британії розвивається стрімко. Зволікати ніколи, адже голосування на загальних парламентських виборах відбудеться вже 6 травня. У четвер увечері на телеканалі «Скай ньюз» відбулися перші в історії теледебати за участю лідерів трьох провідних партій, які претендують на перемогу: правлячої Лейбористської, Консервативної та Ліберально–демократичної. Досі такого звичного для країн із розвиненою демократією етапу передвиборчих перегонів, як дебати між суперниками у прямому ефірі, в Об’єднаному Королівстві не було.
Учасники перших теледебатів обговорювали стан внутрішніх справ у країні. Британців найбільше цікавило ставлення лідерів провідних політичних сил до системи оподаткування, безробіття та створення нових робочих місць, але розмова мимоволі «сповзла» в бік кризи та економіки. Чинний прем’єр–міністр Великої Британії, голова Лейбористської партії Гордон Браун заявив, що його політична сила допомагатиме тим, хто найбільше цього потребує. Інші, мовляв, на благодійність лейбористського уряду можуть не розраховувати. Браун, як більш досвідчений політик, виглядав упевненішим за опонентів, але водночас йому як главі уряду доводилося витримувати найбільший шквал критики та брати частину відповідальності за стан справ у країні на себе. Можливо, саме через це телеглядачі назвали його найменш переконливим із трьох учасників дискусії.
А переміг у позавчорашніх дебатах, як свідчать проведені одразу по їх завершенні експрес–опитування громадської думки, представник «третьої сили» — лідер дедалі популярніших у країні ліберал–демократів Нік Клегг. 43–річний Девід Камерон — голова Консервативної партії, яка, за оцінками оглядачів, має найбільші шанси на перемогу у виборах — посів друге місце.
Водночас британські аналітики зазначають, що не варто говорити про переможця — краще сказати, що ніхто наразі не програв. Зрештою, попереду — ще два тури дискусій у прямому ефірі: дебати 22 квітня буде присвячено закордонним справам, а 29 квітня британські лідери зосередяться на економіці.