Побоювання екологів справдилися: виверження вулкана Ейяфьятлайєкютль, який кілька тижнів тому прокинувся в Ісландії вперше за останні 200 років, спричинило танення льодовиків. І, як наслідок, потужну повінь, що затопила південну частину острова. Але не було б щастя, та нещастя допомогло: через цю небезпеку близько 800 мешканців прилеглих до зони стихійного лиха районів відселили ще до того, як позавчора ввечері вулкан розбушувався не на жарт — окрім диму, почав випльовувати в небо лаву, каміння та попіл. Тож постраждалих і жертв удалося уникнути.
Як повідомляє «Євроньюз», учора хмари диму та попелу здіймалися над вулканом все вище. Це спричинило значні обмеження для авіації. У Великій Британії (передусім у Шотландії) було скасовано сотні авіарейсів. Понад 150 літаків учора не змогли вилетіти з лондонського аеропорту «Хітроу», ще 108 авіарейсів — з іншого столичного аеропорту «Гатвік». Повністю закрила свій повітряний простір Норвегія, частково — Швеція (скасовано всі польоти над північною частиною країни). Вулканічний пил завдає великої шкоди авіаційним двигунам і може вивести їх із ладу в повітрі. Заборону авіапольотів розглядають інші країни Північно–Західної Європи. У самій Ісландії виявилися непроїзними багато доріг.
З огляду на своє географічне розташування, Ісландія відзначається високою вулканічною активністю. Ісландський професор геофізики Магнус Тумі Гудмандсон попередив, що активність Ейяфьятлайєкютля може найближчим часом спровокувати виверження іншого вулкана — Катли. Наразі за обома вогненними горами спостерігають із гелікоптерів.
Ісландські рятувальні служби працюють чітко і злагоджено. Прем’єр–міністр Ісландії Йоханна Сігурдардоттір заявила: «Народу варто зберігати спокій та вірити в майстерність наших рятувальників. Вони добре координують свої дії, зводячи до мінімуму можливі збитки». На щастя, вулкан знаходиться у малонаселеній частині острова, за 125 кілометрів на схід від столиці країни Рейк’явіка.