У Дніпродзержинську Палацу культури присвоїли ім’я Леоніда Брежнєва. Таке рішення ухвалила сесія міської ради. Майбутній Генеральний секретар ЦК Компартії Радянського Союзу тривалий час жив і працював у цьому місті. Палац культури відкрили ще в далекому 1955 році на кошти Придніпровського хімічного заводу (ПХЗ), першого підприємства на теренах Радянського Союзу з переробки уранової руди. Назвали його тоді ім’ям Максима Горького (у СРСР ім’я «пролетарського письменника» зазвичай чомусь присвоювали закладам культури, що належали так званим режимним підприємствам, яким є і ПХЗ).
Так тривало аж до 1991 року, коли Придніпровський хімзавод фактично зупинився, отож і від Палацу культури мусили відмовитися. Тільки у 2001 році крига, певною мірою, скресла. Державне підприємство «Смоли», єдиний з більш–менш нині працюючих підрозділів колишнього ПХЗ, взяло Палац культури до себе на баланс. Проте витрати на утримання «вогнища культури» з кожним роком зростали, аж доки стали непомірними. Зрештою, у 2008 році Палац культури банально закрили.
Згодом міська влада Дніпродзержинська звернулася до Міністерства палива та енергетики з тим, щоб передали цей об’єкт у комунальну власність, що й було зроблено. Коли ж дійшло до голосування депутатів у міськраді, постало питання назви. Було запропоновано два прізвища — Аношкіна (першого директора ПХЗ) і Брежнєва (від фракції «Комуністи за народовладдя»). Переміг Леонід Ілліч, пам’ятник якому є своєрідною візитною карткою Дніпродзержинська. Тепер же радянський генсек отримав на згадку про себе ще й Палац культури.
Тим часом у Сімферополі вперше з радянських часів відкрили виставку на честь Леніна. З нагоди 140–річчя з дня народження Володимира Ілліча. Організатори, місцеві комуністи, назвали її «поверненням справжніх героїв».