Противники скандального будівництва на вулиці Гончара, 17/23 в Києві вдалися до відчайдушного кроку. Учора о 7–й годині ранку, коли охорона спала, а будівельники ще не прийшли, четверо активістів громадянської ініціативи «Збережи старий Київ» та громадської організації «Наша земля» (троє хлопців та одна дівчина) видерлися на будівельний кран і зачинилися в кабінці.
Таким чином вони хотіли перешкодити будівництву, незаконність якого доводять уже давно. Близько 9–ї ранку до майданчика під’їхало кілька машин з охороною. «Це були хлопці міцної статури у спортивних костюмах. Не знаю, скільки їх було точно, але досить багато. Вони з ломами намагалися пробратися в кабіну», — розповідає очевидиця подій. Ситуація могла закінчитися стріляниною, бо в одного з молодиків, які діставали протестувальників із кабінки, свідки побачили пістолет.
Прибула на подію і міліція, але правоохоронці не вдавалися до жодних дій — просто чекали. Активістів змусили вийти з кабінки крана вже близько 11–ї години. Тоді ж виявилося, що в одного з протестувальників із голови йде кров. Правоохоронці запевнили журналістів, що це невелика подряпина, яку хлопець отримав, коли спускався з крана. Але самі оборонці історичного центру Києва телефоном повідомили «УМ», що поранення було отримане під час сутички з охороною.
На місце прибула бригада швидкої допомоги, однак лікарів до травмованого так і не пустили. Близько години протестувальників тримали на будівельному майданчику. Однак згодом виявилося, що їх, ховаючи від журналістів, повезли у відділок, де змусили написати лише пояснювальну записку.
Варто зазначити, що такі протести проти забудови на Гончара, 17—23 тривають уже давно. Замовник будівництва, компанія «Інвестиційно–будівельна група», має намір охопити восьмиповерховим «елітним» житловим комплексом із паркінгом увесь простір між будинками під №№ 15 та 25. Щоб звільнити місце для новобудови, було знищено дитячий майданчик та зелену зону. Земельну ділянку під забудову було виділено без узгодження з Верховною Радою та ЮНЕСКО.
«Є приписи прокуратури й ухвала суду, виписана у грудні 2008–го, підтверджена 2010–го. Однак державні виконавці кажуть, ніби не можуть застати власника на місці, щоб вручити йому ухвалу суду про припинення будівництва, — каже активістка руху «Збережемо старий Київ» Інна Совсун. — Як тепер законними методами добиватися правди?» Активісти вимагають від прокуратури простежити за виконанням власного припису про заборону будівництва.