У Мінкультури — за український дубляж
Міністр культури Михайло Кулиняк став на захист українського дубляжу. Відповідаючи на запитання кореспондента тижневика «Дзеркало тижня» про те, чи поділяє він позицію міністра освіти і науки Дмитра Табачника щодо скасування стовідсоткового дубляжу іноземних фільмів українською мовою, Кулиняк відповів: «Я поділяю позицію Конституційного Суду, який 20 грудня 2007 року постановив, що іноземні фільми не підлягають розповсюдженню та демонструванню в Україні, якщо вони не дубльовані або не озвучені чи не субтитровані державною мовою».
Тим часом сам міністр освіти Табачник у Москві на спільній прес–конференції з російським колегою Андрієм Фурсенком наголосив, що не знає, чи буде скасовано український дубляж. «Це питання не моєї компетенції. Це питання Держтелерадіо і керівництва Кабінету Міністрів», — відхрестився від відповідальності головний «освітянин».
Не розминулися
У порту Відня 9 квітня зіштовхнулися український суховантаж «Знам’янка» з 12 моряками на борту та болгарський пасажирський теплохід. За інформацією видання «Морський бюлетень», у результаті аварії болгарський лайнер отримав пробоїну в носовій, а «Знам’янка» — в кормовій частині. Удар був настільки сильним, що кільком туристам на борту болгарського лайнера довелося надати медичну допомогу. Українське судно з великою вм’ятиною і пошкодженими якорями стоїть у Австрії, чекаючи на ремонт.
У всьому винна корозія
Причиною вибуху на насосній станції водоканалу в Ялті стала «газоповітряна суміш, що утворилася через отвір у трубі поблизу об’єкта», — такі попередні дані спецкомісії з розслідування обставин вибуху на насосній станції водоканалу. У свою чергу, в управлінні Державного комітету з промислової безпеки, охорони праці і гірничого нагляду в Криму повідомляють, що «отвір розміром приблизно десять на дванадцять міліметрів утворився в результаті електрохімічної корозії». Нагадаємо, 6 квітня у результаті вибуху в Ялті загинув черговий інженер водоканалу.
«Ні» окупаційній символіці
Херсонська обласна організація ВО «Свобода» вимагає скасувати розпорядження голови Херсонської облдержадміністрації Анатолія Гриценка «Про додаткові заходи щодо відзначення в області 65–ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941—1945 років». Згідно з розпорядженням, у День Перемоги перед адміністративним будинком разом із Державним Прапором України вивісять радянський прапор із зображенням серпа та молота, а підприємства, установи та організації на території області закликають долучитися до виконання цього завдання.