Український центр оцінювання якості освіти підбив підсумки реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання. За даними Центру, загалом пройти ЗНО виявили бажання 433 554 особи. Порівнюючи з попереднім роком, кількість зареєстрованих зменшилася на майже 30 тисяч. Правда, цю цифру легко пояснити — кількість випускників у нинішньому році буде значно меншою, ніж торік (дається взнаки низька народжуваність на початку дев’яностих).
Загалом же пробувати щастя стати студентом вишу мають намір 85,5 відсотка одинадцятикласників (293 тисячі осіб) — саме стільки їх записалося на ЗНО. Більше 140 тисяч осіб, які побажали взяти участь у незалежному оцінюванні, — випускники минулих років (це третина від усіх зареєстрованих). Що цікаво — сотня осіб, які зареєструвалися для участі в зовнішньому оцінюванні, досягла 60–річного віку. А найстаршому з нинішніх абітурієнтів — 64 роки. У Центрі оцінювання якості освіти зазначають, що збільшилася також кількість вступників, які мешкають у сільській місцевості, — цього разу їх 34,9 відсотка від загальної кількості зареєстрованих.
Катерина МОРЖЕЦЬКА
МОВНЕ ПИТАННЯ
Нинішнє керівництво Міносвіти, нібито піклуючись про абітурієнтів–представників нацменшин, нагадаємо, дозволило обирати мову тестування. Як і слід було очікувати, окрім державної, найбільше абітурієнтів побажали складати тести російською мовою (85 тисяч — з історії України та 77 тисяч — з математики). На другому місці за кількістю запитів — тести з перекладом угорською мовою. Їх виявили бажання отримати 424 особи. Значно менше тих, хто вирішив складати ЗНО кримськотатарською, молдовською, польською та румунською.